BERICHTEN VANUIT DE WERKGROEPEN 99 - Het nieuwe winkelhart van Den Helder, de "Kroonpassage", is eind oktober 1994 offi cieel geopend door de huidige Commandant Zeemacht Nederland, de vice-admiraal L. Kroon. - Het voormalige belastingkantoor op het Koningsplein, dat op de gemeentelijke monumentenlijst staat, zal voor het nage slacht behouden blijven en dus niet worden gesloopt. Tenminste als we het onlangs gelanceerde plan "Het Oude Diep" even buiten beschouwing laten. Hierover mis schien later meer. -Op 14 januari jl. heeft de Helderse Ondernemers Vereniging, ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, aan de burgerij van Den Helder een door Kees Doolaard vervaardigd beeld van een Helderse Jutter aangeboden. Het werd geplaatst in het plant soentje tegenover het NS-station op het Julianaplein. - In de eerste helft van januari is de gemeen te begonnen met de sloop van de "Atjeh- loods", die 90 jaren aan de Buitenhaven heeft gestaan. Bij het verschijnen van dit blad is dat stukje Den Helder en marine geschiedenis geworden. BERICHT VANUIT DE WERKGROEPEN De werkgroep presentatie heeft met ingang van het nieuwe jaar een andere coördinator. Bert Heuvelman heeft wegens drukke werk zaamheden deze funktie neergelegd en vanuit de werkgroep is benoemd mevrouw Nel Naviglio-Simonse. Aangezien ook de taakver deling lezingen en tentoonstellingen reeds in haar handen was gelegd, berust nu de totale regie bij haar. Zij is voor bespreking van eve nementen bereikbaar onder telefoonnummer 16036. Wij danken Bert voor de lange periode waar in hij zich heeft ingezet voor de werkgroep en zijn blij met zijn toezegging dat hij wel als "gewoon" lid blijft meedraaien. De werkgroep heeft het druk, gezien het pro gramma voor de komende tijd. Op 21 maart a.s. wordt 's morgens, aanvang 11.00 uur, in de Branding voor patiënten van het Rode Kruis een lezing met de diaserie Den Helder gespiegeld aan 1945 (serie nr. 4) gehouden. - Op 27 april a.s. vertoont de groep eveneens in De Branding voor de Rotary de zogenaamde bombardementenserie (nr. 5) en op - 4 mei a.s. is een dialezing voor de P.C.B.O. gepland in het "Middenschip". Aanvang beide lezingen 20.00 uur. In Den Koogh worden in het kader van de tentoonstelling Mei-herdenking twee diapre sentaties gehouden, te weten op 3 mei a.s. aanvang 13.30 uur (serie 5) en op 7 mei a.s. aanvang 14.00 uur (serie 4). Daarnaast nemen we deel aan het informatie weekend op het evenementenschip "KEES" van 24 - 26 maart a.s. Naast historische opna men van Den Helder worden, in samenwer king met het Historisch Archief Rijkswerf Willemsoord, foto's van vroeger en plannen voor de toekomst getoond. Duitsland capituleerde op 5 mei 1945, maar al in september 1944 werden delen van ons land door de geallieerden ontzet. Den Helder

Levend Verleden - Den Helder | 1995 | | pagina 39