HEDENDAAGSE HISTORISCHE VOORVALLEN HET GEBEU ►EN HELDER 98 speciaal bijeengejut voor onze vele relaties buiten Den Helder Op 9 januari 1995 is drs. W.K. Hoekzema uit Huizen geïnstalleerd tot burgemeester van onze stad, als opvolger van drs. J.C. Gmelich Meijling, die benoemd werd tot staatssecretaris van defensie en als ere-bur- ger Den Helder verliet. Ten vervolge op een mededeling in één van de vorige nummers van ons blad, kan nu worden bericht dat de buiten gebruik komende Lutherse kerk in de Wezenstraat behouden zal blijven. Dit dankzij de onder aanvoering van de Helderse huisarts R. Laning opererende stichting "Behoud mo nument Lutherse kerk" waarmee de trend van sloop of verbouw van historische Helderse kerken wordt doorbroken. Hulde! Ons lid, de heer Okke Visser, gedurende vele jaren directeur van de gelijknamige scheepswerf en daarnaast nog vele andere functies vervullend, is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Volgens een gepresenteerd "masterplan" zal de oude rijkswerf onder de naam "Neder land Overzee" een cultuur-historische at tractie moeten worden, die honderdduizen den toeristen moet trekken. Ook het red dingmuseum "Dorus Rijkers" ziet een plaatsje op de oude werf wel zitten. Blijkens een bericht in de Helderse Courant van 1 november 1994 gaan enkele gemeen teraadsleden zich inzetten voor het in de oorspronkelijke staat terugbrengen van de gevel van het in 1916 gebouwde Algemeen Militair Tehuis in de Spoorstraat. Een lof waardig initiatief. Het fort "Erfprins", sinds de Franse tijd toe gankelijk via de Fortweg en de Keelpoort, heeft een andere ingang gekregen vanaf het Schapendijkje achter Kaaphoofd. Het nieu we wachtgebouw (f. 850.000,zal qua vorm en onder grasbedekking in het fort worden ingepast. De replica van het V.O.C.-schip "Batavia" zal in dit jaar de Helderse haven als uitvalsbasis kiezen voor het doen van proefvaarten. Voor de zeer vele fans van de Mariniers kapel van de Koninklijke Marine de mede deling dat Maurice Hamers als nieuwe diri gent de majoor Gert Buitenhuis heeft opge volgd. De Nieuwediepers zullen hem uiter aard kritisch volgen. Een thans in aanbouw zijnd woon/winkel complex in de Spoorstraat zal de naam Bram Lensen dragen. Weet u nog: daar was eens de Heldersche Lunchroom.

Levend Verleden - Den Helder | 1995 | | pagina 38