Weet u dat... 95 De heer Kalkman stelt voor het bestuur inzake de afhandeling van de nalatenschap en de (toekomst)plannen voor het perceel Keizersgracht 66 mandaat te verlenen. De vergadering gaat hiermee akkoord. 10. Rondvraag. Voor de rondvraag geven zich op de heren T. Bremer en W. Snoerwang. De heer Bremer: vraagt of de HHV zich kan inzetten om realisatie van het bouw plan ort Poseidon tegen te houden. Voor zitter meent dat dit onderwerp niet zo zeer het terrein van de H.H.V. beslaat doch meer iets is voor een natuurvereniging zoals bij voorbeeld "De Vereniging tot Behoud van de Waddenzee". Naar zijn mening is het niet een taak van de H.H.V. officieel bezwaren in te dienen. Hierna volgt een discussie waarin door verschillende leden diverse argumenten worden aangevoerd waarom dit project tegengehouden zou moeten worden. Een aantal leden is van mening dat door realisering van "Port Poseidon" het vertrouwde beeld van de dijk ernstig zal worden verstoord, zeker indien men vanuit zee of van Texel naar Den Helder gaat. De heer Bremer vraagt om een stemming. De heer Spetter is van mening dat dit geen zaak is voor de HHV. Hij advi seert niet verder te gaan dan bezorgdheid uit te spreken naar de gemeente toe. Vervolgens stelt de voorzitter voor - om gelet op de gevoerde discussie - dat de ver gadering zich uitspreekt over het al of niet zenden van een reactie naar het gemeente bestuur, waarin de vergadering haar be zorgdheid kenbaar maakt over de mogelij ke gevolgen van dit plan, in het bijzonder voor wat betreft het aspect van "horizon vervuiling". Dit voorstel wordt in stem ming gebracht. 33 Aanwezigen zijn voor en 28 tegen terwijl een aantal zich van een mening onthoudt. Besloten wordt dat de HHV haar bezorgdheid schriftelijk zal uit spreken bij het gemeentebestuur. De heer Snoerwang: mist op de agenda een paar punten, t.w. mededelingen en ingekomen stukken en het punt bestuurs beleid. Met name de hiervoor besproken aangelegenheid inzake wanbetaling zou onder een dergelijk punt aan de orde moe ten worden gesteld. Graag zou hij zien dat hiermede op de volgende ledenvergadering rekening gehouden wordt. Voorzitter ant woordt dat hiervoor zal worden zorgge dragen. 11. Om 21.00 sluit de voorzitter onder dank zegging de vergadering. Iedere Dinsdagochtend van 09.00 - 12.00 uur ons onderkomen op het Raadhuis bemand wordt door een groep leden. Wij een bibliotheek hebben met 1260 titels! Wij daar ca 5000 foto's en ansichten hebben! De vereniging thans beschikt over 5 dia series Dat daar ook een serie bij is, welke uitslui tend over Julianadorp gaat!

Levend Verleden - Den Helder | 1995 | | pagina 35