94 1. Er is geconstateerd dat er leden zijn die een contributieachterstand hebben van 2 a 3 jaar. Hij stelt voor deze leden bijv. geen "Levend Verleden" meer te zenden. 2. Er is geen controle op de voorraad van de boekjes in het kader van de Helderse Historische reeks ten aanzien van aantal len en ontvangsten uit verkoop. De voorzitter deelt mede dat het het bestuur in de laatste gehouden bestuurs vergadering heeft besloten, leden met een contributieachterstand van 2 jaar of meer, geen "Levend Verleden" meer te sturen. Voor wat betreft de voorraad boeken en controle op de ontvangsten bij verkoop, de heer Boon is bezig met de ontwikkeling van een systeem waarmee controle beter mogelijk is. Met het voorstel de pen ningmeester décharge te verlenen gaat de vergadering overigens akkoord. 05. Jaarverslag penningmeester. De heer Kalkman spreekt z'n bewondering en goedkeuring uit over het financiële jaar verslag. Vanuit de vergadering wordt gevraagd naar de oorzaak van het hoge batig saldo. De voorzitter deelt mee dat de HHV in het afgelopen jaar een gift heeft ontvangen uit de nalatenschap van één der leden. Er komen verder geen op- of aanmerkin gen zodat het verslag wordt goedgekeurd. 06. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de heren T. Michels en H. Nieuwenhuizen worden bij enkele kandidaatstelling herkozen. In de vacature, ontstaan door het tussen tijds aftreden van de heer van Brenkelen wordt bij enkele kandidaatstelling de heer L.J.M. Spetter gekozen. De heer Spetter stelt zich vervolgens voor aan de vergadering. 07. Benoeming kascontrole-commissie 1994- 1995. Aftredend de heer Borra. De voorzitter vraagt wie bereid is de ontstane vakature in te vullen. Aangezien niemand zich hier voor aanmeldt, vraagt de voorzitter of de heer W. Snoerwang deze plaats wil inne men. De heer Snoerwang gaat akkoord. 08. Vaststelling contributie. Gezien de begroting stelt het bestuur voor de huidige contributie te handhaven. De vergadering gaat akkoord. 09. Hetgeen verder ter tafel komt. Nalatenschap huis Keizersgracht 66 van wijlen mevrouw Knobbe-van Straten. De voorzitter geeft een toelichting op de geschiedenis van dit huis. Dit staat op de gemeentelijk monumentenlijst met een aan duiding 1 karakteristiek en geen monu ment). In Den Helder zijn weinig van dit soort geveltjes te vinden. Ten aanzien van de nalatenschap zijn er drie mogelijkheden. 1) Niet aanvaarden. 2) Wel aanvaarden. Dit houdt in dat er, naar heden bekend is geworden, niet 41 doch 11% successierechten (cultureel tarief) over de te verkrijgen nalatenschap dient te worden betaald. Daarnaast zal het opknappen van het huis en de daaraan ver bonden lasten voor rekening van de ver eniging komen. 3e) mogelijkheid is aanvaarden en het huis doorverkopen aan Stadsherstel. Stadsher stel is een samenwerkingsverband tussen Woningstichting, ABN/AMRO en de ge meente. Stadsherstel koopt huizen/panden, knapt deze op en gaat vervolgens tot ver koop over. De intentie is daarbij behoud van het oorspronkelijk aangezicht. Het bestuur dient een en ander echter nog te bespreken met wethouder Manderfeld en Woningstichting. Dit gesprek zal zeer bin nenkort plaatsvinden. De voorzitter stelt de vergadering voor te kiezen voor de 3e mogelijkheid. De heer Trap attendeert de voorzitter op eventuele vervuiling van de grond. Hij vraagt hiermee rekening te houden.

Levend Verleden - Den Helder | 1995 | | pagina 34