NOG TWEE LEZINGEN SAMEN MET VOLKSUNIVERSITEIT BESTUURSMEDEDELINGEN In de serie lezingen, die in samenwerking met de Helderse Volksuniversiteit worden gehou den resten er nog twee. Op 16 februari 1995 vindt er een lezing plaats met als titel "Het ontstaan van de eilanden Texel en Wieringen en de eerste bewoners van Texel"Deze lezing wordt gehouden door de heer G.J. van Noort. Aan het begin van de avond zal u - aan de hand van dia's - worden verteld over de ont staansgeschiedenis van de eilanden Texel en Wieringen in de op één na laatste ijstijd (120.000 jaar geleden). Daarna komt de land- en kustverdeling aan de orde, zoals die zich na deze periode in Noord- Nederland heeft ontwikkeld. Tijdens deze ontwikkelingsgeschiedenis zijn er periodes geweest, waarin volkeren - levend in de steentijd - onze omgeving hebben bezocht. Dit blijkt o.a. uit de grote concentraties aan stenen werktuigen die op Texel zijn gevonden. Op 13 april 1995 houdt de werkgroep Presentatie een dialezing "Den Helder vóór 1940 en na 1945". Aan de hand van uniek fotomateriaal wordt een beeld gegeven, hoe onze stad sinds 1945 is veranderd. Deze verandering was deels het gevolg van oorlogshandelingen en deels ge volg van sloop en vernieuwing. Het unieke is dat de dia's op twee schermen gelijktijdig wor den geprojecteerd. U krijgt dan een beeld van hoe het was en hoe het nu (nog) is Vele beelden zullen herinneringen oproepen aan "vervlogen tijden". Toch laat deze serie ons zien dat er in Den Helder ook veel is, waarop we zuinig moeten zijn. Uiteindelijk is dat ook de doelstelling van de Helderse Historische Vereniging! Beide lezingen vangen aan om 20.00 uur en worden gehouden in de aula van de voorma lige Wilhelmina-Mavo aan de Middenweg 2 te Den Helder. U kunt uw auto of fiets par keren achter de school, bereikbaar via de ingang naast de woning Sportlaan 2. In dit nummer van "Levend Verleden" treft u een limaatschapskaart aan. Op vertoon van deze kaart hebt u gratis toegang tot de lezin gen. Zonder kaart bedraagt de entreeprijs f. 6,—. Ter gelegenheid van de komende JAARWISSELING wensen het bestuur van de Helderse Historische Vereniging en de redactie van "Levend Verleden" een voorspoedig en succesvol 1995 toe aan de medewerkers van onze werkgroepen en aan alle leden en overige belangstellenden in en buiten Den Helder

Levend Verleden - Den Helder | 1994 | | pagina 2