SCHENKINGEN Deel 5 in Helderse Historische Reeks 4 9. Activiteiten. Het le lustrum van de H.H.V. werd dit jaar herdacht met een aantal activiteiten. Zo vond er een teken- en kleurwedstrijd voor het basisonderwijs plaats, werd op 9 oktober in samenwerking met wandelvereniging De Jutter een historische wandeltocht gehouden waaraan een groot aantal mensen enthousiast deelnam en werd het jubileum tenslotte beze geld met een nostalgische feestavond op 19 november 1993 die klonk als een klok. Veel leden, oude bekenden, ontmoetten elkaar tij dens die gelegenheid en haalden herinnerin gen op; het was duidelijk dat met deze avond in een behoefte werd voorzien. Een bestuurslid van de H.H.V., in de persoon van de heer Zegel, nam zitting in het bestuur van de stichting beheer Huisduiner kerk. Met de restauratie van dit pand is wederom een authentiek stukje Den Helder voor langere - Van de heer W. Kalkman 1 boek Nederland rond 1900; - Van mevrouw B. Veth diverse kaarten en foto's van Den Helder; - Van de heer W. de Koogh uit Zutphen Burgers van Den Helder van Anthony van Kampen; - Van de heer C. Postmus uit Den Helder, dia's van de dijkverhoging in Den Helder; - Van mevrouw S. Levie-Elte enkele foto's van haar huwelijk in Formosa op 9 augus tus 1949; - Van de heer N. Prins enkele gemeentelijke nota's over Den Helder en een foto van de gemeenteraad uit de nalatenschap van zijn vader oud-wethouder S. Prins; - Van de heer H. van Loo uit Rijswijk een sigarenzakje - met sigaar - van Warmhoudt. tijd behouden gebleven. In het jaar 1993 heeft het bestuur van de H.H.V. gemeend het verzoek van de gemeen te Den Helder, vanaf dit jaar de Open Monumentendag te organiseren c.q. te coör dineren, te accepteren en is hiermede bij het ter perse gaan van dit verslag druk doende. In het kader van de Helderse Historische Reeks zag het 4e deeltje in 1993 onder de titel "Van Helder Buyrt tot Oud Den Helder" van de hand van J.T. Bremer het licht, ter wijl deel 5 in voorbereiding werd genomen. Door de werkgroep videoproduktie werden de geschiedenis en de sloop van de Bethel- kerk met succes op beeldband vastgelegd. In samenwerking met de Helderse Vólks- universteit werd ook dit jaar weer een aantal boeiende lezingen georganiseerd. De secretaris. Onder de titel "Den Helder, van Onrust tot Kijkduin" zal in het komende najaar het vijf de deeltje in de Helderse Historische Reeks verschijnen. Ons lid Wim Kalkman stelde dit boekje samen, vooral naar aanleiding van wensen van de wat jongere generatie Nieuwediepers, om nog eens wat terug te zien van onze stad na 1945, maar wat inmiddels wel voltooid verleden tijd is geworden. De ondertitel zegt het al: "Wat bleef (in 1945) en tóch verdween (tot heden)". Het boekje bevat 60 foto's met tekst van gebouwen, brug gen, straten en enkele markante punten. Over presentatie, verschijningsdatum en leden prijs volgen nadere mededelingen.

Levend Verleden - Den Helder | 1994 | | pagina 4