Helderse Historische Vereniging JAARVERSLAG SECRETARIS 1993-1994 1. Inleiding Weer is er een verenigingsjaar verstreken dat zich ook ditmaal kenmerkte door een groot aantal activiteiten waarin diverse werkgroepen en (bestuurs)leden participeerden. Ook dit jaar verliepen de contacten met gemeentelijke instanties, plaatselijke verenigingen en zuster verenigingen (in de regio) naar wens. 2. Bestuur Het bestuur bestond uit: J.A. Zegel - voorzitter mevr. M.A.P. Kuys-Snelleman - secretaris Th. Michels - penningmeester A. Boon - lid H. Nieuwenhuizen - lid A. van Wolferen - lid A. van Brenkelen (tot 17-11-1993) - lid Het bestuur vergaderde 9 maal; deze verga deringen werden genotuleerd door mevrouw G. de Vries-Schong. 3. Ledenstand Per 1 juli 1994 bedroeg het ledenaantal 828. 4. Algemene ledenvergadering. De Algemene Ledenvergadering werd gehou den in Café-Restaurant De Branding op 4 oktober 1993. Aanwezig waren 60 leden. Voor het verslag van deze vergadering ver wijzen wij u naar Levend Verleden, zesde jaargang, nummer 2, december 1993. 5. Bestuursverkiezing Reglementair waren aftredend de heren J.A. Zegel en A. Boon. De leden gingen akkoord met herbenoeming. In de door het tussentijds aftreden van mevrouw C. Quast ontstane vacature werd bij enkele kandidaatstelling gekozen mevrouw M.A.P. Kuys-Snelleman. In de kascontrolecommissie werden gekozen de heren Trap en Borra. 6. Verenigingsblad Levend Verleden Zoals gebruikelijk verscheen ons vereni gingsblad ook dit maal 4 keer. Het bestuur dankt alle medewerkers die hier aan zijn of haar bijdrage hebben geleverd. 7. Faciliteiten gemeente De bij onze vereniging in gebruik zijnde lees kamer in het Gemeentehuis is niet meer weg te denken. Een vaste kern van medewerk- (st)ers maakt zich elke dinsdag verdienstelijk met het ordenen van het archief, de biblio theek en de collectie schenkingen. Elke dins dagmorgen van 09.00 tot 12.00 uur is de kamer geopend voor publiek. 8. Werkgroepen Binnen onze vereniging zijn een aantal werk groepen actief, t.w. - fotocollages en verspreiding blad - bibliotheek en archief - video en film - presentatie - grafmonumenten - registratie publikaties Van hun werkzaamheden vindt u op pagina 5 van dit nummer een verslag.

Levend Verleden - Den Helder | 1994 | | pagina 3