DE SCHRIJVERSGROEP DEN HELDER WIST U.... Sinds 1987 is vanuit de Ondersteuning Volwas senen Educatie een werkgroep ouderen-educa tie opgericht. Uit deze werkgroep ontstond een schrijverswerkgroep die beoogt om ouderen verhalen te laten schrijven over een belangrij ke gebeurtenis in hun leven. Ter gelegenheid van de festiviteiten voor 200 jaar havenstad in 1988 werden circa 25 verha len ingezonden, waarvan vele met leuke herin neringen aan het vooroorlogse Den Helder. Dit alles vond zijn beslag op 30 juni 1988 met een feestelijke middag in het Dienstencentrum De Schooten. Nog steeds plaatst de schrijverswerkgroep ieder jaar en soms tweemaal per jaar een oproep om ouderen te bewegen herinneringen en belevenis sen uit hun jonge tijd aan het papier toe te ver trouwen en ze in te zenden. De werkgroep bestaat inmiddels uit zeven leden en wordt ondersteund door de heer Joop Beentjes van het S.O.O./W.v.O. Eén of twee maal per jaar wordt een middag georganiseerd, meestal in 't Middenschip, waar bij de verhalen worden voorgelezen door de schrijvers zelf of door één van de leden van de werkgroep. Deze middag wordt omlijst door nuziek, zang en exposities van vaak heel mooie voorwerpen die ouderen met het uitoefenen van een hobby hebben gemaakt. In 1993 verscheen een bundel verhalen uit 1992. Deze bundel is verkrijgbaar bij het Diensten centrum in de Schooten en in 't Middenschip aan de balie van het S.O.O. a f. 5,— per stuk. Leden van de Helderse Historische Vereniging, die geïnteresseerd zijn in de activiteiten van de Schrijverswerkgroep, kunnen bellen met tele foonnummer 02230 - 12453. dat van de door de video-werkgroep gemaakte film van de sloop van de Bethelkerk exemplaren besteld kunnen worden bij de voorzitter? J. Zegel, telefoon 02230-15303

Levend Verleden - Den Helder | 1994 | | pagina 2