Mw. Ritmeester was steunpilaar voor HHV Op 13 september 1993 overleed in Amsterdam op 81-jarige leeftijd mevrouw mr. M.T. Ritmeester. Zij was de dochter van burgemees ter G.Ritmeester, die van april 1936 tot april 1950 onze stad bestuurde. Verscheidene voor werpen en foto's uit die ambtsperiode heeft zij als "Collectie Ritmeester" aan de gemeente Den Helder geschonken. Hoewel mevrouw Ritmeester reeds lange tijd in Amsterdam woonde, bleef haar belangstel ling voor alles over Den Helder onverflauwd en zij volgde dat alles nog dagelijks via de Helderse Courant. Niet alleen het reddingmu seum "Dorus Rijkers" en de reddersvereni ging "Moed, Volharding, Zelfopoffering", maar ook onze Helderse Historische Vereniging mocht zich vanaf de oprichting in haar belangstelling en medeleven verheugen. Op 4 mei 1990 opende zij de door onze ver eniging georganiseerde tentoonstelling over Den Helder in oorlogstijd ter gelegenheid van de 50-jarige herdenking daarvan. Bijgaande foto werd toen genomen. En mede dank zij haar kreeg onze vereniging financieel de mogelijkheid om op verscheide ne lokaties in onze stad fotocollages met his torische beelden te plaatsen. Een zichtbaar en tastbaar aandenken aan ons lid mevrouw Thea Ritmeester, die ook bij legaat onze ver eniging heeft bedacht! Zij was oud-hoofdinspectrice van het kleuter onderwijs en officier in de Orde van Oranje- Nassau. De crematie heeft op 20 september plaatsgevonden in Den Haag. De historische binding "Ritmeester-Den Helder" kwam hiermee definitief ten einde, maar zal niet worden vergeten. WK 39

Levend Verleden - Den Helder | 1993 | | pagina 7