SCHENKINGEN res), J. J. Verfaille (hereboer), C. P. J. Boon (gemeente-opzichter), J. Zwart (kapitein genie), W. A. Everards (secretarie-ambtenaar), J. Wessel (secretarie-ambtenaar), dr. C. H. Ketner (leraar), S. Jaring (procuratiehouder), H. J. van Alphen (brood- en banketbakker), R. Veendorp (secretarie-ambtenaar), W. B. Onnekes (predi kant), R. Kastelijn (directeur gemeentewerken), A. M. M. Bels (gemeentebode), K. Hooger- duijn (schilder) en D. J. Buining (officier van gezondheid). We kunnen ook nog even kijken naar het lijstje van beroepen en de bijbehorende verdiensten. Kleine getalletjes, denken we dan. Van mw. L.C.C.Verhoeven-Witteveen, Amster dam: 25 foto's van bombardementen op Den Helder in het jaar 1940. Van de heer De Wit, Den Helder, foto's van Helderse evacués in Friesland. Van de heer M. Hoogenbosch: 2 persoonsbewij zen, 1 Ausweis, 4 distributiestamkaarten en 4 bonkaarten voor voedingsmiddelen. Statuten en Huishoudelijk reglement van de buurtver. Hoogstraat. "Een ernstig woord aan onze jeugdige zeelie den" door dr. A.W.M.van Deventer, 1905. 1 ex. "Rijkswerf en Marinebedrijven" nr. 238 van oktober 1961. Van de heer mr. K.F. Walboom te Amstelveen: het boekwerk "Genealogie van de familie Walboom". Van Marinevoorlichting Den Helder: een over zicht betr. media-aandacht Nationale Vloot dagen en Sail '93. Van de heer R. Claessen: de doctoraalstudie over de beschreven historie betr. Den Helder 1850- 1890. Van mw. C.C. Everaarts-van Dijk: diplo ma's en getuigschriften, alsmede ansichtkaarten van haar vader, de heer Meindert van Dijk. Maar de huren lagen óók anders: f 6.35 per week voor een huis in de Jan in 't Veltstraat, f 550.- per jaar voor een huis aan de Binnenhaven. Dat lezen we allemaal in "Van Helder Buyrt tot Oud Den Helder", dit alleraardigste boekje, dat 128 pagina's met vele illustraties telt, onder de technische verzorging van uitgeverij Pirola in Schoorl. Het is verschenen in een oplage van 600 stuks en is in de boekhandel verkrijgbaar voor f 20.-. C. A. D Van de heer W. Kalkman: boekje "50 jaar MARVO". Van mw. B.Veth: diverse foto's betr. het onder wijs in Den Helder. Van de fa. Egner: boek Bedrijvigheid in Den Helder, van Marinus Vermooten. Van mw. A.Van-Kok, Landsmeer: enkele foto's van Den Helder. Van de heer B.J.van der Veer: R. Bos, geïllus treerde schoolatlas (negende druk) Van mw. De Kruiff: boekje "Dorus Rijkers", de Helderse mensenredder en Gedenkboek Kon. Ned. Ver. Onze Vloot afd. Cura§ao 1907-1957. Van de heer G. Roos: 8 jaargangen van het tijd schrift "De Steenloper" van vogelwerkgroep Den Helder. Van de directie der Bewapeningswerkplaatsen: Gedenkboek 40 jaar Bewapeningswerkplaatsen der Marine 16-09-1953/16-09-1993. Van mw. R. Bandt: gedichtenbundel "Zilveren draden tussen het goud". Van de heer A.P. de Zwart: 4 plakboeken met krantenknipsels. 37

Levend Verleden - Den Helder | 1993 | | pagina 5