"VAN HELDER BUYRT TOT OUD DEN HELDER" leden, de heren J.A. Zegel en A. Boon wor den bij enkele kandidaatstelling herkozen. In de vacature, ontstaan door het tussentijds aftreden van de secretaris, mevrouw C.P.A. Quast, wordt bij enkele kandidaatstelling gekozen mevrouw M.A.P. Kuys-Snelleman. 07. Benoeming kascontrolecommissie. Aftre dend de heer J. Leen. De heer Trap is bereid naast de heer Borra zitting te nemen in de kascontrolecommissie. 08. Vaststelling contributie. De begroting is kloppend. Onder deze omstandigheden stelt het bestuur voor de huidige contributie te handhaven. De vergadering gaat akkoord. 09. Rondvraag. - Dhr. Bot: heeft aanmerkingen over de pre sentatie van de H.H.V. op de tentoonstelling van Crescendo. Afspraken hierover zijn niet nagekomen. De voorzitter antwoordt dat dit binnen het bestuur en de werkgroep Presentatie besproken zal worden. - Dhr. Hoogenbosch: naar aanleiding van het financieel overzicht informeert hij over de post lezingen en excursies. Hij is van mening dat er lezingen genoeg zijn, hij zou graag zien dat er excursies worden georga niseerd. De voorzitter antwoordt dat dit op de eerstvolgende bestuursvergadering zal worden meegenomen. - Dhr. Pronk: complimenteert de vereni ging met het clubblad "Levend Verleden". Wat hij mist is een agenda met activiteiten. Hierbij doelt hij met name op de activiteiten van ruilbeurzen, etc. Ook vanuit hun vereni ging (Crescendo) wordt het clubblad toege stuurd aan de H.H.V. Echter zij ontvangen geen "Levend Verleden". De voorzitter ant woordt dat lezingen en andere activiteiten worden vermeld in "Levend Verleden", en dat leden extra geïnformeerd worden mid dels convocaties in het verenigingsblad. 10. Sluiting. Voordat de voorzitter de vergade ring afsluit bedankt hij de secretaris mevrouw C.P.A. Quast voor de fijne samenwerking, het vele werk en overhan digt haar een bloemetje. Na enkele mede delingen sluit de voorzitter om 20.45 uur onder dankzegging de vergadering. Na de pauze verzorgt de heer Siebeling de nieuwe diaserie "Den Helder, gespiegeld aan 1945". SECRETARIS Nummer 4 in Helderse Historische Reeks Het lustrumfestijn van onze H.H.V, in "De Nachtwacht" werd opgezet als een "happe ning" in het teken der ontmoeting. Een ontmoeting met name van oud-nieuwe- diepers vol sterke verhalen, goed gekruid, onder het genot van een drankje en een hapje. In deze volgorde stond het in de convo catie. Daarbij sfeervolle (rustige) achter grondmuziek, met melodieën uit het verleden. Als een der oprichters van onze vereniging stond good-old Louis van Loo (ooit de geestelij ke vader van de Helderse Gemeenschap) al om zeven uur op de stoep, bereid vooral om te luis teren naar die verhalen van weleer. De kleine uurtjes waren al aangebroken toen de heer Van Loo het genoeglijk samenzijn verliet. Met in de hand "Van Helder Buyrt tot Oud Den Helder", uitgave nr. 4 in de Helderse Historische Reeks. 35

Levend Verleden - Den Helder | 1993 | | pagina 3