BESTUURSMEDEDELINGEN NOTULEN VAN DE LEDENVERGADERING OP 4 OKTOBER 1993 IN DE BRANDING 34 Op maandag 4 oktober 1993 heeft onze ver eniging in "De Branding" te Huisduinen haar jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden. Hieronder volgen de notulen, zoals die op schrift werden gesteld door onze notuliste, mevrouw G. de Vries-Schong. De vergadering stond onder leiding van onze voorzitter de heer J.A. Zegel. Aanwezig waren 53 leden en het voltallige bestuur. 01. Opening door de voorzitter. Om 20.00 uur opent de voorzitter de vergadering en heet allen hartelijk welkom. In zijn openings woord memoreert de voorzitter de oprichting van de vereniging vijf jaar geleden door ongeveer 40 enthousiaste leden. Een actieve vereniging die uitgegroeid is tot ongeveer 800 leden. In die tijd is het historisch besef gaan leven. Er wordt nu niet zo gemakkelijk meer gesloopt. Denkend aan het behoud van de achtkantige kerk in de Molenstraat, het Huisduiner kerkje en het pand van de St. Nicolaascentrale aan de Loodsgracht wat verbouwd is en past in de Helderse grachten gordel. Jammer genoeg moesten er ook weer gebouwen verdwijnen, o.a. de Bethelkerk. De Vereniging beschikt over een aantal actieve werkgroepen. Binnenkort vindt de presentatie plaats van de werkgroep film en video met een opname van de Bethelkerk. De werkgroep pre sentatie treedt regelmatig naar buiten. Het afgelopen jaar werden in samenwerking met de Volksuniversiteit een drietal lezingen georganiseerd welke goed werden bezocht. Verder dankt de voorzitter de bezorgers van "Levend Verleden", alsmede de heer J. Siebeling die samen met de penningmeester de ledenadministratie heeft geautomatiseerd en tevens de bibliotheek en het fotoarchief. Verder een woord van dank aan het gemeentebestuur van Den Helder voor het beschikbaar stellen van twee kamers in het gemeentehuis. Kortom, dank aan allen die meewerken aan de bloei van onze vereniging. 02. Notulen ledenvergadering 05.10.92. Deze worden onveranderd goedgekeurd. 03. Jaarverslag secretaris. Dit wordt onveran derd goedgekeurd. 04. Verslag kascontrolecommissie over 1992- 1993. De heer Borra heeft samen met de heer Leen de boeken van de penningmeester gecontroleerd. De heer Borra deelt mede dat alle boeken in orde zijn en bedankt de penningmeester voor het vele werk. 05. Jaarverslag penningmeester. Er wordt geïn formeerd naar de inkomsten van de toren en het oorlogsmonument. De penning meester antwoordt dat jaarlijks door de gemeente en de Hervormde gemeente een bedrag gestort wordt voor onderhoud aan de toren. Het geld voor het oorlogsmonu ment wordt rechtstreeks doorgestuurd naar de betreffende stichting. 06. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuurs-

Levend Verleden - Den Helder | 1993 | | pagina 2