SERIE LEZINGEN MET VOLKSUNIVERSITEIT WORDT VOORTGEZET CURSUSPROGRAMMA VAN STICHTING REGIONALE GESCHIEDSBEOEFENING In samenwerking met de Helderse Volksuni versiteit zet de H.H.V. in het seizoen 1993-1994 de serie lezingen voort onder het motto "Op bijna 53° Noorderbreedte. Voorlopig staan drie lezingavonden op het programma, te houden in de aula van de Koningin Wilhelmina-mavo aan de Middenweg; aanvang 20.00 uur. Te zijner tijd ontvangen de leden een convocatie, die tevens dient als toegangsbewijs. U kunt de vol gende avonden in Uw agenda noteren: Donderdag 21 oktober: Dhr.W. Kalkman van de werkgroep "Presentatie" met een dia-serie Ook in het komende winterseizoen organiseert de Stichting Regionale Geschiedsbeoefening Noord- Holland enkele cursussen voor leden van histori sche verenigingen in onze provincie en andere belangstellenden. Aan de Helderse Historische Vereniging is een programmaboekje toegezegd met uitvoerige informatie over de cursussen. Een globaal overzicht ziet er als volgt uit: "Ontdekkingsreis naar het verleden" inz. basis kennis methodiek van historisch onderzoek. Acht lessen op woensdagavond van 19.30- 21.30 uur in Schagen. over Den Helder in het verleden en in het heden. Situaties van toen en nu worden met elkaar vergeleken. wikkeling Noordhollands landschap aan de hand van oude kaarten, toponiemen en archief materiaal. Vijf lessen op maandagavond van 19.00-21.00 uur in Amsterdam. "Bestuursgeschiedenis"Ontwikkeling plaatse lijk bestuur van 1600-1900, met o.a. de moge lijkheden van onderzoek naar lokale bestuurs geschiedenis. Vier lessen op dinsdagavond van 19.15-21.15 uur te Alkmaar. Bronnen in het Rijksarchief'met name in Noord-Holland. In een aparte les wordt inge gaan op relevant materiaal uit het Zuidhol landse archief. Zes lessen op zaterdagmorgen van 10.00-12.00 uur in Haarlem. Huizenonderzoek en dorpsreconstructie" Praktijkgerichte cursus met bronnenmateriaal als kadaster, bevolkingsregister en belastingge gevens. Zes lessen op maandagavond van 19.00-21.00 uur in Koog aan de Zaan. "Nederzettingsgeschiedenis"Ontstaan en ont Donderdag 11 november: drs. H. Th. M. Lambooij, auteur van het boekje "Getekend Land", houdt een lezing met dia's over het Noordhollandse landschap sinds de ijstijd. Donderdag 13 januari: dr. Ph. M. Bosscher, oud-conservator van het Helders Marinemu seum, behandelt de scheepsbouw bij de Admiraliteiten en de historie van de Rijkswerf als "Werf van Uitrusting". "Oud-Nederlands. Het oude handschrift biedt veelal problemen, maar ook het Nederlands wijkt vaak af van hetgeen thans gebruikelijk is. Acht lessen op maandagavond van 19.15-21.15 uur in Hoorn. "Vertaling Middeleeuws Latijn"Van de deelne mers wordt enige basiskennis van het Latijn ver wacht (bijvoorbeeld schoolkennis). Tien lessen op dinsdagavond van 19.30-21.30 uur in Weesp. "Vreemdelingen in Noord-Holland" is ditmaal het thema van de lezingencyclus, met o.a. een aantal aspecten van immigratie. Vier bijeen komsten op maandagavond (aanvang 20.00 uur) in Beverwijk.

Levend Verleden - Den Helder | 1993 | | pagina 7