JAARVERSLAG WERKGROEP "PRESENTATIE" VERSLAG WERKGROEP BEGRAAFPLAATS 5 Het afgelopen jaar is voor onze werkgroep een druk jaar geweest! Steeds vaker worden wij gevraagd om een dia-voorstelling te presente ren. Dit gebeurt bij allerlei instellingen, zoals verenigingen en buurtwerk. Ook worden wij gevraagd bij reünies. In sept.'92 waren wij pre sent met foto's, dia's en video-filmpjes op de reünie van de Kon. Julianaschool. De aanwezi gen konden bovendien deelnemen aan een foto quiz. Tijdens de Monumentendag 1992 ver zorgde de werkgroep een foto-tentoonstelling over Den Helder tijdens de Tweede Wereld- oorloog, vertoonde video-filmpjes en bemande een boekenstand. Dit vond plaats op de Rijkswerf en trok veel bezoekers. Het video materiaal wordt ons altijd door de werkgroep Film Video beschikbaar gesteld. De meeste activiteiten vinden 's-avonds plaats, maar ook overdag kan de werkgroep medewerking verle nen. Binnen de werkgroep is een goede taak verdeling. Het afgelopen jaar hebben wij zes keer vergaderd. Tijdens deze bijeenkomsten worden de diverse aanvragen besproken en ver deeld. Tevens wordt het materiaal zoals de dia series en de apparatuur bijgehouden. Soms wordt vanuit het onderwijs een beroep op ons In het afgelopen jaar zijn de puntjes op de i gezet v.w.b. de afwerking van het eindrapport. Het beknopte rapport is toegezonden aan de nog aktieve leden van de werkgroep, met het verzoek hierop kommentaar te leveren en het eindprodukt wordt aan het Bestuur van de H.H.V. ter hand gesteld. Daarnaast is het uitge gedaan om medewerking tijdens een lesproject. Binnen dit kader werden er ondermeer dia voorstellingen verzorgd op de basisscholen "Anthony van Kampen en "De Fontein". Al met al merken wij, dat de activiteiten van onze werkgroep méér zijn dan alleen de dia-presen taties. Eén van onze wergroepleden, John Sie- beling, heeft een nieuwe dia-serie samengesteld met als titel: "Den Helder gespiegeld aan 1945" die we het komend seizoen willen presenteren. Tijdens Sail'93 waren wij aanwezig met een stand bij het pas opgerichte Musé Helder, waar ook het nieuwe mapje met foto's van Den Helder-vroeger werd verkocht. Voor het nieuwe seizoen staan weer tal van nieuwe activiteiten op het programma, waarbij het verzorgen van een dia-lezing ons hoofddoel blijft. Mede gezien de uitbreiding van onze activiteiten zijn nieuwe werkgroepleden hartelijk welkom! De werkgroep "Presentatie" bestaat uit de volgen de leden: Nel Naviglio, Gerard Hakkenes, Hans Kroonstuiver, Cees Seegers, John Siebeling en Bert Heuvelman (Coördinator). Voor inlichtingen en/of aanvragen kan men zich wenden tot: Bert Heuvelman, Violenstraat 2c Tel: 18470. breide verslag overhandigd, waarvan echter slechts één exemplaar voorhanden is. De werk groep stelt voor dit boekwerk voor belangstel lenden ter inzage te leggen. Gegevens, naar aanleiding van het beknopte rapport aange vraagd, kunnen vanuit dit uitgebreide verslag worden verstrekt.

Levend Verleden - Den Helder | 1993 | | pagina 5