In de kascontrolecoramissie werden gekozen de heren J. Leen en DBorra 5Verenigingsblad "Levend Verleden": Ons verenigingsblad verscheen -zoals gebruikelijk- 4 x per jaar. De inhoud' van deze bladen deden ze-lf 2 leden, die door omstan digheden hadden bedankt- besluiten tóch lid te blijven! We beschouwen dit als een compliment en danken een ieder die zijn cq haar bydrage heeft geleverd aan de inhoud. 6Faciliteiten van de gemeente: Onze kamer in het Gemeentehuis is niet meer weg te denken! Het verenigingsarchief, de bibliotheek en de collectie schenkingen is daar gehuisvest en groeit gestaag met het ledental mee. Deze kamer is elke dinsdagmorgen geopend voor belangstellende leden en tevens zijn een aantal vaste leden werkzaam t.b.v. het archief en de bibliotheek. 7Werkgroepen Een aantal werkgroepen zyn dit jaar zéér druk geweest o.a. met de voorbereidingen van de aktiviteiten t.a.v. ons 5-jarig jubileum. By de werkgroep "Presentatie" komen regelmatig verzoeken binnen voor een dialezing. De werkgroep "Grafmonumenten" heeft meegewerkt aan de totstand koming van het boekje "Oorkonden in steen", van de hand van drs. JTBremer 8Toren Opstandingskerk Op 13 oktober 1 992 werd het dagelijks bestuur uitgenodigd by de notaris voor de overschrijving van het eigendomsrecht van de kerk toren van de Opstandingskerk aan de Helderse Historische Vereni ging. 9 Aktivi te i ten - Op 17 november 1992 vond in Café Restaurant "De Branding" de presentatie plaats van het derde deel in de Historische Reeks,ge titeld "Oorkonden in steen" van drs. J.T. Bremer. Een bijzonder boeiend boekje met persoonsbeschrijvingen en tijds beelden, geïnspireerd op de op de Algemene Begraafplaats aan wezige grafmonumenten uit de 17e en 18e eeuw. De Heer Bremer haalde daarby herinneringen op onder de titel "Van de doden niets dan goeds". De sponsoren van dit projekt t.w. de Algemene Uitvaartvereniging Den Helder en Steenhouwery "De Steenklip" uit Sneek, waren bij deze presentatie aanwezig. De foto's in het boekje werden geleverd door de werkgroep "Grafmonumenten". - Samenwerking met de Helderse Volksuniversiteit: Op 15-10-1992 vond een lezing plaats van de Stichting "wraksys"; Op Ö4-02-1993 vond een lezing plaats van dhr. G. v.d. Burg m.b.t. de zeesleepvaart en bergingen rond Den Helder; Op 15-04-1993 vond een lezing plaats door dhr. H. Bais over de vissery - By diverse gelegenheden waarby de H.H.V. officieel werd uitge nodigd, heeft het bestuur onze vereniging vertegenwoordigd. - Aan de Open Monumentendag op 12 september 1992 werd wederom door ons medewerking verleend. - Op 05-06-1993 nam de vereniging deel aan de Landelyke groendag met een stand in de BeatrixstraatWe toonden oude foto's van Den Helder waarop duidelyk te zien was hoe groen onze stad in vroeger jaren was.

Levend Verleden - Den Helder | 1993 | | pagina 3