122 sul van Spanje, Casper Diedricht Zur Mühlen. Charles Allen heeft deze tegenslag niet lang overleefd. Teleurgesteld en verslagen heeft hij de neergang van zijn bedrijf en van de haven het Nieuwediep meebeleefd. Hij overleed op 5 november 1888 te Helder. In een groot familiegraf met een smeedijzeren hek eromheen werd hij bijgezet. Hier lag de eerste Taylor die naar het Nieuwediep kwam. Op zijn grafsteen stond vermeld: Sacred to the Memory of Edward Taylor British Vice-Consul U.S.A. Consul-Agent Lloyd's Agent at den Helder Who departed this Life after two years of sufferende the 6th December 1856. A most excellent Husband and Father universally respected. De grafsteen voor Charles Allen vermeldde: Charles Allen Taylor born 6-8-1829 died 5-11-1888 Vice-Consul Gr.Britain Consul-Agent U.S.A. Lloyd's Agent. (wordt vervolgd) M.MJ. HOOGENBOSCH Literatuur: "Texelstroom" geschiedenis en techniek van de stoomvaart op Texel. Beschreven en getekend door W.J.J. Boot 1980, uitgeverij bv/vh Langeveld De Rooy Den Burg Texel. "Het schiprijk Amsterdam" een werk over de scheepvaart en den scheepbouw van Amster dam van de vroegste tijden tot het huidige tijds bestek" Uitg. "De Boekerij" Baam 1946. "Uit de geschiedenis van Helder, het Heldersche Kanaal en de haven Het Nieuwediep" door de heren P.C. de Boer, J. Brouwer en H.J. Boldingh, 1927. "Van Nieuwdiep tot Groot Den Helder" door G.H. van Heusden. N.V. Drukkerij v/h C de Boer Jr Den Helder 1954. "Den Helder, stad van mijn dromen" door G.H. van Heusden, Uitg. "De Mijlpaal" Hilversum 1960. Akte van Vennootschap tusschen de erven des Heeren J.Thomas Zur Mühlen en den Heer Ch.A. Taylor wegens het voor gemeenschappe lijke rekening uitoefenen van en exploiteren der Scheepstimmerwerf "De Hoop" te Nieuwediep gemeente Helder, gepasseerd voor notaris J.E. Clausing te Amsterdam 4 augustus 1874. jYïodel Spekslagerij en fijne firma Qebr. Slikker, (Se/efoon 262. Spoorstraat 29.

Levend Verleden - Den Helder | 1993 | | pagina 26