HEDENDAAGSE HISTORISCHE VOORVALLEN 70 speciaal bijeengejut voor onze vele relaties buiten Den Helder Zoals reeds eerder aangekondigd (zie "L.V.", dec. 1992) heeft de vuurtoren te Huisduinen op 15 december 1992 het nieuwe lichthuis gekregen. Het karwei werd geklaard met een hijskraan van Van Seumeren, die nog hoger was dan de "Lange Jaap". Voor Nieuwediepers haast niet te geloven, maar zie de foto van A. van Wolferen als overtuigend bewijs. Eveneens is een reeds eerder aangekondigde gebeurtenis gerealiseerd: Op 12 januari j.1. kwam de Nederlandse onderzeeër "Tonijn" op de wal naast het Helders Marinemuseum, op de plaats waar eens de Sportschool en het Marinezwembad stonden. Het uitermate spectaculaire gebeuren, eveneens verricht door de firma Van Seumeren, werd door vele jutters - waaronder het bestuur van uw H.H.V. - bijgewoond én vereeuwigd. De gemoederen in Julianadorp raakten nogal verhit over de plannen tot verbouwing (ver groting) van de kerk aan het Loopuytpark. Het gemeentebestuur van Den Helder moet bemid delen tussen de vóór- en tegenstanders van het plan. Op maandag 14 december 1992 promoveerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam de in Den Helder geboren Jacobus Toes, oud-jour- nalist en oud-hoofdredacteur van het Noordhollands Dagblad, op het proefschrift "Wanklanken rond een wingewest", met als ondertitel: In de nadagen van de Surinaamse slavernij. De vervanging van het lichthuis op de vuurto ren Lange Jaap was een precisie-karwei.

Levend Verleden - Den Helder | 1993 | | pagina 6