WERKGROEP VIDEO WERKGROEP GRAF MONUMENTEN 4 - De overdracht van de toren van de Opstandingskerk heeft nog steeds niet plaats gevonden. We wachten op afhandeling door de notaris. - aan de Open Monumentendag op 09-09-1991 verleenden wij onze medewerking met o.a. een foto-expositie in "het Torentje" van het Marinemuseum en werden door leden van onze vereniging suppoosttaken verricht in "het Torentje", rondom Dok I en bij de expositie "Schilderijen en modellen"; - De werkgroep "Presentatie" werd vele malen uitgenodigd op uiteenlopende bijeenkomsten; - Het bestuur gaf vele malen acte de présence bij diverse gelegenheden waarvoor de vereni ging officieel was uitgenodigd; - Zoals reeds eerder genoemd, hebben onze acti viteiten m.b.t. het behoud van de Bethelkerk helaas niet het beoogde resultaat gehad. De politiek besliste anders. 9. SCHENKINGEN De inventaris van onze archiefkamer in het stad huis groeit! Regelmatig ontvingen wij schenkin gen, waarvan wij u in "Levend Verleden" op de hoogte hielden. Ook ontvingen wij van enkele leden een finan ciële gift, waarvoor wij hen zéér erkentelijk zijn. Nadat in het voorjaar en de zomer van 1991 de organisatie van deze werkgroep was afgerond begon deze, bestaande uit de heren A.Boon, J.W.Jansen, K.Pompert, E.T.Postmus, R.Stee man en C.Seegers met een inventarisatie in hoofdlijnen van de vakken G, R. A en F van de Algemene Begraafplaats te Huisduinen. Leidraad was hierbij het gepubliceerde onder zoek van Belonje en Bloys van Treslong, aange vuld met gegevens uit "De Navorscher". Gedurende de wintermaanden is het verzamelde materiaal geordend en in voorjaar en zomer 1992 zijn de ontbrekende gegevens opgezocht en aangevuld. Verwacht wordt de totale rappor tage in het najaar van 1992 aan het Bestuur van de H.H.V. te kunnen aanbieden. Gezien de door de werkgroep uitgevoerde naspeuringen werd vanuit de gemeente Den Helder contact gezocht met de vereniging en medewerking verzocht bij een te verrichten onderzoek om te komen tot verbetering van de situatie op genoemde begraafplaats. Dit resul teerde in deelname door de coördinator van de werkgroep aan twee gemeentelijke studiegroe pen, t.w. voor Onderhoud en voor Administratie/Uitvaartverzorging. Een aantal voorstellen zijn vanuit beide studie groepen ter beoordeling voorgelegd aan de betreffende Stuurgroep en het wachten is nu op een beslissing over eventuele uitvoering. De werkgroep Grafmonumenten van de H.H.V. heeft zich de afgelopen periode gepresenteerd op een Open Dag van de Genealogische Vereniging in "De Boeg" en was tevens aanwe zig op de Open Dag t.g.v. de opening van het vernieuwde Uitvaartcentrum aan de Annie Romein-Verschoorlaan te Den Helder. Het afgelopen jaar heeft de werkgroep zich voornamelijk beziggehouden met het overzetten van historisch filmmateriaal op videotapes. Daarnaast is veel administratief werk verricht, om de opgenomen beelden te benoemen en te rubriceren. Dit voor het terugzoeken. Nog steeds wordt CARLA QUAST, secretaris. Den Helder, 30 juni 1992

Levend Verleden - Den Helder | 1992 | | pagina 4