heeft nog vele andere hobby's, en gelukkig blijft hij actief binnen onze vereniging. Ook hij werd bedankt voor het verrichte werk. De contributie voor het verenigingsjaar 1991 - 1992 bleef ongewijzigd, t.w. voor leden f 25,00, voor huisgenoot- en jeugdleden f 12,50 en voor donateurs f 50,00 per jaar. De kascontrolecommissie onderging een wijzi ging: de heer R. Koningstein trad af: in deze vacature werd benoemd de heer H. Nieuwen- huizen. De heer L.R. Deugd blijft nog één jaar aan. De jaarverslagen van de secretaris en de pen ningmeester werden goedgekeurd. Na de vergadering en de pauze verzorgde de werkgroep "Video" het resultaat van een jaar hard werken: een 45 minuten durende film met nostalgische beelden van Den Helder, samenge steld uit diverse films uit privébezit. 5. VERENIGINGSBLAD "LEVEND VER LEDEN" Ons blad verscheen in het afgelopen jaar 4 maal. We mochten ons weer verheugen in een goede toelevering door onze leden van uiteenlopende artikelen, die alle exemplaren zéér de moeite waard maakten. 6. MEDEWERKING GEMEENTE Nog steeds maken we dankbaar gebruik van de door de gemeente beschikbaar gestelde ruimte in het stadhuis. Hierin bevindt zich het vereni gingsarchief, de bibliotheek en de groeiende col lectie schenkingen. Elke dinsdagochtend is deze ruimte voor belangstellenden geopend en worden er door een aantal vaste leden werkzaamheden verricht t.b.v. het archief en de bibliotheek. 7. WERKGROEPEN De sectie Werkgroepen werd uitgebreid met de werkgroep "Presentatie". Deze houdt zich bezig met het presenteren van onze vereniging naar buiten. De activiteiten bestaan uit het verzorgen van lezingen met diabeelden, alsmede het ver zorgen van exposities. Daarnaast werken de nieuwe werkgroepen "Ver bale geschiedenis" en "Publikaties" hard aan het eigen gezicht. In voorbereiding zijn de werkgroepen "Arche ologie" en "Oud Helders Taalgebruik" (enthou siaste vrijwilligers zijn altijd welkom!) 8. ACTIVITEITEN - Op 21-11-1991 vond in café-restaurant "De Branding" de presentatie plaats van het tweede deel in de Historische Reeks, het inmiddels allen bekende boekje '"t Was alles zo ver trouwd", van de al even bekende heer H.J. Rondel. - De Branding barstte uit haar voegen en zowel de inleiding - zéér beeldend gebracht door de heer J. Bremer - de officiéle aanbieding van het boekje aan en de signering door de auteur, als het diaprogramma dat na de pauze werd gebracht door de heer W. Kalkman, maakten deze avond tot een groot succes. - Samenwerking met de Helderse Volksuni versiteit in de reeks "Op bijna 53 graden Noorderbreedte": -Op 21-10-1991 werd een lezing gehouden door de heer R. Comielje over 80 jaar padvin derij in Den Helder; - Op 27-01-1992 werd door de heer J. Wolters van de Stelling Den Helder een lezing gehou den over Den Helder als verdedigende stel ling; - Op 09-03-1992 werd door de heer F. van Loo een lezing gehouden, getiteld "Den Helder in de lift; Armenzorg in een boom-town"; - Tot slot van deze reeks werd op 13-04-1992 een lezing gehouden met diabeelden over de binnenstad van Den Helder tussen de jaren '30 en '50. Hiervoor tekende de heer Kalkman. - Ook deze avonden werden door vele leden bezocht. - Het aantal fotocollages, die op verscheidene lokaties in de stad hangen, is uitgebreid met één in het verzorgingshuis Prinses Margriet aan de Binnenhaven;

Levend Verleden - Den Helder | 1992 | | pagina 3