HET HELDERS POLITIEMUSEUM 22 MBKMÏ. Op 17 juli 1992 was een delegatie van het bestuur aanwezig bij de officiële heropening van het uitgebreide politiemuseum, dat is gevestigd onder het politiebureau aan de Polderweg. Na een welkom door de initiator van dit project, de heer R.Koningstein, volgde een inleidend praatje door de heer L.A.L. Swaneveld, commi- saris van Politie te Den Helder en door de heer S.Molenaar, beoogd Korpschef van de Politie regio Noord-Holland-Noord, waarna laatstge noemden de openingshandelingen verrichtten. De expositieruimte is door een 5-tal enthousiaste politiefunctionarissen in hun vrije tijd zeer fraai aangepast aan de hedendaagse eisen. Een indrukwekkende "collectie" verdovende middelen, vuurwapens, boksbeugels, werpster ren, wurgstokjes en nog veel meer zaken die de meesten van ons nog nooit in handen hebben gehad, maar in het "Helderse circuit" kennelijk gebruikelijk zijn, staan overzichtelijk tentoonge steld in vitrines. Daarnaast hangen er oude foto's, waar menige anwezige onmidelijk herkenning in vond. Voorts en schitterende BMW mét zijspan uit 1958, en DKW en oude uniformen, zijn juweeltjes in het museum. Er is nog véél meer te zien, maar dat laten we graag aan uzelf over. Het museum is zeker een bezoek waard! Het is geopend elke eerste zon dagmiddag van de maand van 13.30 tot 16.30 uur. De ingang vindt u op de binnenplaats van het politiebureau, ingang Polderweg. Mocht u op zolder of in een schoenendoos nog iets hebben liggen dat in het Politiemuseum toch écht beter tot z'n recht komt, dan staat de heer Koningstein vast en zeker klaar om het met open armen in ontvangst te nemen. Hij is bereikbaar op het bureau, tel. 02230-55700. Het museum is een aanwinst voor Den Helder; gaarne complimenteren we het bestuur hiermee en wensen hen én het museum veel succes toe! Bestuur H.H.V. Kijkje in het (uitgebreide) Politiemuseum aan de Polderweg

Levend Verleden - Den Helder | 1992 | | pagina 22