Kooy", vierde de Marineluchtvaartdienst op 5 juni haar 75-jarig bestaan. Onze kroonprins Willem-Alexander was ook onder de belang stellenden Op 14 mei j.1. hield de Mijnendienst van de Koninklijke Marine een feestelijke reünie ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan. Het marinecomplex aan de Duinweg in Huisduinen, in de jaren 1940-1945 gebouwd door de Duitse bezetter, is per 1 juli leeggeko men. De bestemming is nog niet bekend. Evenals voor andere nog in Den Helder reste rende interessante bouwwerken, heeft onze vereniging lang geleden reeds gepleit om het gebouw met de zuilen en het poortgebouw voor sloop te behoeden. Op 30 juni werd door de adjunct-directeur van de Rijkswerf de heringerichte en uitgebreide Traditiekamer van de werf heropend. Naast de interessante collectie van alles over "de werf van vroeger", was er ook een tentoonstelling van interessante modellen van o.a. het Nieuwe Werk, het gegraven dok, enz. Inmiddels is men druk bezig met het verhuizen van de Rijkswerf "Willemsoord" naar de Nieuwe Marinehaven. - De betonnen kap van het fort "Kijkduin" is inmiddels verwijderd en de contouren van de waarnemingskoepel en het oorspronkelijke gebouw daaronder worden zichtbaar. - Op vrijdag 17 juli werd het uitgebreide en her ingerichte Helders Politiemuseum heropend in het souterrain van het gebouw aan de Polderweg. Een zeer interessante collectie is te bezichtigen op de eerste zondag van elke maand van 13.00 tot 16.00 uur. Voor bezoek buiten die tijden (min. 10 pers.) kan men afspreken via tel. 02230-55700. - In het reddingmuseum "Dorus Rijkers" is vorige maand de tentoonstelling "Het verande rend dorpsgezicht" geopend. De Culturele Raad Noord-Holland die de expositie heeft ingericht met materiaal uit de archieven van het Rijk en de provincie Noord-Holland, heeft ook plaats ingeruimd voor Den Helder. De tentoonstelling is geopend t/m zondag 4 okto ber 1992. 21 De oorspronkelijke vormen van het fort „Kijkduin" worden langzamerhand zichtbaar, nu de betonnen kap met veel moeite is gesloopt en de waarnemingskoepel wordt vrijgemaakt.

Levend Verleden - Den Helder | 1992 | | pagina 21