HET GEBEU EN HELDER HEDENDAAGSE HISTORISCHE VOORVALLEN (HHV) 20 speciaal bijeen gejut voor onze vele relaties buiten Den Helder. In de vergadering van mei 1992 besloot de Helderse gemeenteraad dat de Bethelkerk in de Spoorstraat zal worden gesloopt ten behoe ve van een te bouwen winkelcentrum. In april jl. verschenen de eerste persberichten over mogelijke verbouwing tot appartementen van de gereformeerde Duinkerk aan de Jan Verfailleweg. Het uiterlijk van het gebouw zal worden gehandhaafd. Het gemeentebestuur heeft zich uitgesproken tegen de sloop van villa "Driehuizen" aan de Duinweg in Huisduinen. Deze drie huisjes onder één kap waren tot vóór 1940 vakantie woningen van N.V. Zeebad Huisduinen en huisvesten thans het atelier "De Lange Jammer". De twee voor het oude raadhuis aan de Kerkgracht staande historische lantaarns zijn onlangs gerenoveerd en thans het aanzien weer waard. De gemeenteraad heeft positief gereageerd op de plannen van de Stichting Nautische Monu menten (onder voorzitterschap van ons bestuurslid A. Boon) tot het inrichten van een museumhaven in en aan het werfkanaal Weststraat/Zuidstraat en het Boerenverdriet. De haven van Den Helder is sedert begin dit jaar ook opengesteld voor schepen uit Oost- europese landen. De Nederlandse onderzeeër van het 3-cylin- dertype Hr.Ms. "Tonijn" zal deel uitmaken van de collectie van het Helders Marine museum aan de Hoofdgracht. De laatste varende onderzeeboot van dit type, Hr.Ms. "Potvis", werd op 18 juni jl. in aanwezigheid van de oud-commandanten officieel uit dienst gesteld. Op maandag 4 mei j.1. vertrok het onderzoek- schip "Tyro" van de Stichting Onderzoek der Zee uit de haven van Den Helder voor een expeditie in de Indische Oceaan. Het Helders Marinemuseum geeft dit jaar een interessante brochure/catalogus uit met als titel "Al 30 jaar op koers" 1962-1992. Verkrijgbaar in het museum tegen de geringe vergoeding van vijftig cent. De Oploopkantine van de Koninklijke Marine, reeds 32 jaar gevestigd bij de Vice-admiraal Moormanbrug, is per 20 juli j.1. opgeheven en zal waarschijnlijk worden gesloopt. Met een zeer druk bezochte "open dag", met o.a. vliegdemonstraties op het vliegveld "De

Levend Verleden - Den Helder | 1992 | | pagina 20