BESTUURSMEDEDELINGEN JAARVERSLAG SECRETARIS 1991 -1992 2 1. INLEIDING Voor u ligt het jaarverslag van de secretaris van de Helderse Historische Vereniging. Het was voor een nieuwe secretaris beslist géén eenvou dige taak deze goed geoliede, rijdende trein over te nemen, echter, dank zij de steun van de mede bestuursleden, is zij redelijk "op de rails geble ven". Het is duideljk merkbaar dat de HHV steeds meer een begrip wordt in Den Helder en daarom ook meer en meer genoemd wordt. Boekten we op een aantal punten succes - b.v. onze interven tie bij het behoud van de OLVOO-kerk, het gebouw "Friso", het Douanekantoor, de Tam boers en Pijpers van het Korps Mariniers - helaas konden we dit niet bereiken in de zaak "Bethelkerk". De vele contacten die reeds bestaan met zuster verenigingen en diverse andere organisaties en instanties, verliepen uitstekend en sommige werden geïntensiveerd. Daarnaast heeft het aantal werkgroepen zich uit gebreid, wat de representatie en slagvaardigheid van onze vereniging zeker ten goede komt. 2. BESTUUR Van 1 juli tot 1 oktober 1991 was de bestuurssa menstelling als volgt: de heren J.A.Zegel - voor zitter, L.F.van Loo - secretaris, W.F.de Haan - penningmeester, M.M.J.Hoogenbosch, W.Kalk- man, A.J.van Wolferen en A.van Brenkelen - leden. Het bestuur vergaderde 9 maal en deze vergade ringen werden genotuleerd door mevr. G.de Vries-Schong. 3. LEDENSTAND Op 31 maart 1992 mochten wij ons 700ste lid inschrijven! Daarmee bedroeg het aantal inge schreven leden op 30 juni 1992: 763. Daarvan werden - om diverse redenen - in totaal 47 leden afgevoerd. Het netto-aantal leden bedroeg per gelijke datum: 716. De ledenadministratie bleef in handen van de heer L.F.van Loo. 4, ALGEMENE LEDENVERGADERING De algemene ledenvergadering werd gehouden op 1 oktober 1991 in de Aula van de Wilhelmina-mavo. Aanwezig waren 47 leden. De tussentijds aftredende heren L.F.van Loo (secretaris) en W.Kalkman (lid) werden bij enkele kandidaatstelling vervangen door resp. Carla Quast en de heer A.Boon. De heren A.van Brenkelen, W.F.de Haan en M.M.J.Hoogen bosch waren aftredend, maar werden herkozen. Van beide aftredende heren werd door de voor zitter op zéér persoonlijke wijze afscheid geno men: hij memoreerde dat de heren Van Loo en Stoll destijds de initiatiefnemers waren tot de oprichting van de vereniging. Den Helder is hen beiden veel dank verschul digd, want het is een goed initiatief gebleken! Daarnaast vond de voorzitter de heer Kalkman "eigenlijk" te jong om te vertrekken. Maar hij

Levend Verleden - Den Helder | 1992 | | pagina 2