SCHENKINGEN 102 Van mevr. De Neef-Leegwater: doosje met Helderse dia's, een aantal foto-negatieven van Den Helder en een foto van het standbeeld van generaal Brune, de overwinnaar van Castricum in 1799, in Brive, Frankrijk. Van de heer H. Slort: een oorkonde uitgereikt 20-9-1969 aan J.H. Slort; een diploma wegens afstandsmars De Jutter 10-5-1934 alsmede 17 medailles uitgereikt door de wandelsportvereni ging De Jutter; een plaquette van de postzegel vereniging "Helder" ter gelegenheid van de postzegeltentoonstelling op 2 november 1957. Van de heer Makkes: 8 groot-formaat foto's van Den Helder. Van de heer A. van Wolferen: lidmaatschapkaart van "Nederlandsche Meisjes Clubs", bewijs van behaalde eerste driehoek op 10-3-1933; leidster N. van Hert. Van de heer K. Rondel: 8 foto's van voormalig terrein gasfabriek, Koningstraat en Hoogstraat. Van de heer Harry van Loo: 12 foto's waaronder een aantal van personeelsleden van de Centrale Boekhouding der gemeente. Van de heer C. l'Istelle een aantal foto's van de bombardementen van 24 juni 1940 en 1 mei 1941 op onze stad. Van de Traditiekamer van de Rijkswerf 5 groot formaat foto's van de stad en het Nieuwediep. Van mevr. G.Schoorl-Slot de administratie van de "Heldersche Leesclub", opgericht 20 decem ber 1901 (ledenlijst, circulerende tijdschriften en boeken en financiële overzichten). Van de heer L.W. van Wel: gedicht "De Vlamingstraat" door J. Gomes (1879 - 1959). Van de heer H.J. Rondel: foto van de "Scherm en gymnastiekvereniging HELDER" pl.m. vier de kwartaal negentiende eeuw. Van de heer W. Kalkman: "Geen visum voor Eden" door Anthony van Kampen. Van de heer Peter Griep: het Gedenkboek van de Helderse Kweekschool, uitgave 1965. Van de heer H.P. Stam namens het kerkbestuur: de gedenksteen ter herinnering aan de eerste steenlegging van de kerk in de Palmstraat. Van mevr. A. Nijkamp-de Jeeger: 39 boeken, brochures, gidsen en folders betreffende de waterstaatkundige situatie van de Noordkop van Noord-Holland en over de Zuiderzeewerken, alsmede 7 topografische kaarten van dit gebied. Tot de boeken behoren de volgende werken: "De Zijpe en Hazepolder" door J. Belonje, "Over het oude eiland Huisduinen" door mr. J. Belonje, "Zuiderzee-land, Verleden en toekomst van de Zuiderzee" door mr A.F. Kamp, geïll. door Jo Spier, "Hollands Noorderkwartier", toe lichting bij de geologische kaart van Nederland. Van de heer A. van Andel: twee matrijzen, gebruikt bij de illustratie van de "Gids voor Helder" van april 1923, voorstellende de "Poort ingang van nieuwe woningen van Volks huisvesting" en het "Westplein - Kerk Ned. Herv. Gemeente". Van mevr. Van Hamersveld: een foto van de leden van de Chr. Zangvereniging "Halleluja" bij het 35-jarig bestaan op 10-10-1910. Van de Historische Vereniging Texel: 8 foto's van Helderse gemeenteambtenaren, onder wie secretaris Kamman en de heer L. van Dalen. Van de heer J. de Bruin: een exemplaar van het Programma der Bevrijdingsfeesten op vrijdag 31 augustus en zaterdag 1 september 1945 te Den Helder en Julianadorp.

Levend Verleden - Den Helder | 1992 | | pagina 6