Oud-redders bij de Koningin 96 werd met de motorbrik jacht gemaakt op die voetballers. De jongens kenden het geluid van de motor en de bal werd onzichtbaar. Toen enige knapen in de Janzendwarsstraat aan het voetbal len waren, werden ze verrast en vluchtten zij met hun bal door de brede steeg achter de Sluisdijkstraat richting Keizerstraat. De motor- Een grote groep oud-redders van de vereniging "Moed, Volharding, Zelfopoffering" bracht op 1 december 1970 een bezoek aan Paleis Soestdijk, waar zij hartelijk werden ontvangen door de toenmalige koningin Juliana. Meteen na binnenkomst stelde het gezelschap zich op in het trappenhuis om Dick van Loon in de gelegenheid te stellen, een paar groepsfoto's te maken. Met zijn typerende onbevangenheid zorgde Pieters ervoor, dat Hare Majesteit zich temid den van zoveel stoere zeebonken volkomen op haar gemak mocht voelen. Even later regisseerde Pieters in de ontvangst kamer enkele persoonlijke ontmoetingen tus- brigade zette de achtervolging in, er echter geen rekening mee houdende dat de steeg achter de toenmalige werkplaats van schilder Stam ver smalde. Daardoor kwam tot vermaak van de vluchtelingen de motor klem te zitten. J.L. MEIJER sen de koningin van Nederland en de koningen van de branding. Dat ging dan als volgt: „Hendrik Keijzer, ga jij eens effe naar de koningin. Jij bent op één na de oudste. Kijk eens majesteit, dit is Hendrik Keijzer. Hij is 86 en zijn naam is prachtig. Maar hij is geen echte keizer, al is hij dat wel geweest op de reddingboot." Pieters voelde zich wonderwel op zijn gemak bij de moeder des lands, die zichtbaar plezier had in deze zeldzame koffievisite op een som bere decembermorgen. Zij begroette ook de 91-jarige Kees Hoek, de oudste van het gezel schap. „Wij kennen hem allemaal als Pork," zei Pieters. „Hij is de meest tevreden mens van de wereld. Pork, vertel eens wat." Maar Pork liet zich niet uit zijn tent lokken Blijft u rustig zitten," zei koningin Juliana tegen Kees „Pork" Hoek, toen deze aanstalten maakte om op te staan. Het werd een genoeg lijk onderonsje. In het trappenhuis van Paleis Soestdijk werd een groepsfoto gemaakt. C.A.D.

Levend Verleden - Den Helder | 1992 | | pagina 32