HEDENDAAGSE HISTORISCHE VOORVALLEN (HHV) 90 speciaal bijéén gejut voor onze vele relaties buiten Den Helder - Rectificatie: In ons vorig nummer werd mel ding gemaakt van het vertrek van de Ver eniging Belangenbehartiging Militairen (het vroegere V.B.Z.) vanaf de Prins Hendriklaan naar de Binnenhaven, die verhuizing gaat niet door. - De Verenigde Noordhollandse Dagbladen hebben het pand, waarin vroeger tandarts Schreuder woonde, aangekocht om het kantoor van de Helderse Courant daarin te huisvesten. Dit pand, vroeger in het Julianapark-hoek Stationsstraat, is dank zij het kordate ingrijpen van tandarts Schreuder tijdens hetgrote bom bardement" in de nacht van 24 of 25 juni 1940 gespaard gebleven, terwijl omliggende panden, zoals het marinegebouw en de Kegelclub in vlammen opgingen. - Drie Helderse ondernemers, waaronder enige leden van onze vereniging, hebben eindelijk hun gekochte Sovjet-onderzeeboot naar Den Helder weten te krijgen om te zijner tijd te die nen als toeristische attractie in Den Helder. Het schip arriveerde eind januari 1992 in Het Nieuwediep. Ook het Helders Marinemuseum is bezig een onderzeeër, de laatste Nederlandse die werd gebouwd volgens het drie-cilinder systeem, aan haar collectie toe te voegen. - Het gemeente-archief van Den Helder zal voor de Genealogische vereniging, alsmede voor de vereniging en andere speurders, beter toegankelijk worden (Helderse Courant van 5 dec. 1991). - Voor het verzorgen van rondvaartboten, gekoppeld aan excursies, heeft de Koninklijke marine een speciale rondvaartboot in dienst genomen, zodat er voor dat doel geen gebruik meer behoeft te worden gemaakt van sleepbo ten van de Havendienst. - Op 11 december 1991 heeft Z.K.H. prins Bernhard aan boord van Hr. Ms. fregat "Karei Doorman" een plaquette onthuld ter nagedach tenis van schout-bij-nacht Doorman, die in februari 1942 met zijn eskader in de Javazee ten onder ging. - Op 13 december werd in de werkkamer van onze burgemeester drs. J.C. Gmelich Meijling in het stadhuis aan de F.Bijlweg een portretten galerij van alle Helderse burgemeesters vanaf 1824 tot heden onthuld. De portretten zijn gegroepeerd om het in 1927 door L. Pinkhof vervaardigde wandpaneel "Vertegenwoordig

Levend Verleden - Den Helder | 1992 | | pagina 26