SCHENKINGEN 84 Van de heer D. de Boer: de film "De positie van Den Helder", de militaire geschiedenis van een stad en haar vestingwerken. Van mevr. De Zwart-Roodenburg uit Zutphen: een ingelijste foto van de werkende leden van de toneel vereniging T.A.V.E.N.U. bij het dertigjarig jubileum in 1934 (foto-atelier "Den Helder"). Van mevr. A. van Hamersveld: een foto van de pont tussen de Vijzelstraat en de Achterbinnenhaven, waarop de pontbaas W. v.d. Leek en zijn dochter C. v.d. Leek (later gehuwd met de kruidenier Kalf). Van mevr. Ketting-Verschuur diverse foto's betreffende garage Manshanden aan de Middenweg, alsmede twee boeken: '"t Juttersjong" van Anthony van Kampen en "De reddingboot komt", uitgave Nutsspaarbank. Van de familie Kostelijk: 21 foto's. Van de heer N.J. Zijp: kopie van "Dagboek van den vlootaalmoezenier a.b. Hr. Ms. Zeeland" door HJ.M.M. Alink; januari/februari 1923. Van de heer C.J.G. Hoogenbosch: twee plakboeken over strandingen en reddingen rond Den Helder. Van de heer A.J. van Wolferen: vijf foto's, waaron der twee ex. van de sloop van de Kanaalweg in 1942, waarop de synagoge en het postkantoor. Van de heer N.C. Leeuw: een in fraaie omlijsting gevatte kaart van Den Helder uit 1910; uitgave Duinker en C. de Boer Jr. Van de heer G. de Vroome: twee notulenboeken van de vergaderingen van de onderafd. Den Helder van de Ned.Bond van Gemeenteambtenaren. Van de heer K. Rondel: een ex. van "Beginselen van algebra voor burger-, avond-, industrie- en ambacht scholen" door A. J. Leijer, onderwijzer in de wiskun de aan de industrieschool te Den Helder; Helder L. A. Laury 1871. Van de heer Switzer uit Den Haag: 3 foto's uit de twintiger jaren van de Stafmuziek van de Kon. Marine: twee in Russische kledij ten behoeve van de actie "Redt het Russische kind", genomen in de Koningstraat en voor de muziektent in het Juliana- park en één van het muziekgezelschap "Weetik- watsky". Van de heer A. v.d. Walle: Jaaroverzicht van de vrij willige Brandweer over het jaar 1991. Van de erven Mos: een hardstenen doopvont, zeer waarschijnlijk afkomstig uit één van de gereformeer de kerken van Huisduinen of Oud-Den Helder als mede een wandklok uit het voormalige café "De Pottenwinkel" van Diet Mos uit de Langestraat. Van de heer ir. M J. Bottema een lijst van alle stoom boten, die in de periode 1825-1925 in Den Helder/Nieuwediep geregistreerd stonden. Na te zijn ingebonden zal deze interessante lijst in onze biblio theek worden opgenomen. Van de heren Vermeulen en N.W. van der Lee van het Stedelijk Muziekkorps ontvingen wij in bruik leen: een compleet uniform en een bandelier van de tamboer-maïtre, een vaandel met medailles en lau werkransen en bijbehorende stokken, twee complete schellebomen met standaards, een dames-uniform hoedje met 2 epauletten met goudgalon en gemeen tewapen van Den Helder en een band met muziek- embleem. Van de heer A. van der Vring: drie films van Den Helder en de begraafplaatsen. Van de heer Tj. Brinksma: een exemplaar van de Wet tot instelling van de Orde van Oranje-Nassau door koningin Emma. Van mevr. A.H. Pierson-Zootjes te Neuilly-sur-Seine 14 jaarboeken van de Kon. Nederl. Zeemacht, uitge geven door de zorg van het Departement van Marine over de jaren 1898 t/m 1907, 1911, 1917 en 1928. Van mevr. Roelofs: 19 ex. van de Speelwagen, 8e, 9e en 10e jaargang, 29 ex. van tijdschrift Noordholland, diverse jaargangen. Ex. Mededelingen van de Nederl. Vereniging voor zeegeschiedenis. Gedurende het afgelopen jaar mochten wij financiële bijdragen ontvangen van mevr. M.R., van de heer G.v.P. en van een bevriende plaatselijke instelling. Namens het bestuur van de H.H.V. zeggen wij alle schenkers van harte dank voor hun giften en gaven waaruit hun belangstelling en medeleven zo duide lijk blijkt.

Levend Verleden - Den Helder | 1992 | | pagina 20