SCHENKINGEN MUSEUM Uit een aanmeldingsbericht van een onzer nieuwe leden: aan mijn jeugd in Den Helder heb ik de meest prettige herinneringen en nog altijd heimwee naar de zee en het Marsdiep, waarop wij uitkeken vanuit onze eetkamer en de keu ken. Als rechtgeaarde Nieuwedieper loop ik toch nog altijd minstens 2x per jaar over de dijk, al is het dan niet meer de gezellige levendige dijk die in mijn kinderjaren ons speelterrein was! Tot slot: Aan zee, aan wind en wolken- pracht ik vaak met heimwee heb gedacht. Voor mij de zee aan het Marsdiep het mooiste is daar God mij schiep! Tentoonstelling in Reddingmuseum Den Helder, 1920 - 1939 Van 30 november 1991 tot en met 8 maart 1992 wordt in het Nationaal Reddingmuseum Dorus Rijkers, Bernhardplein 10 te Den Helder, de tentoonstelling "Den Helder, 1920 - 1939" ge houden. De tentoonstelling wil een beeld schetsen van het leven in Den Helder tussen de twee wereld oorlogen. Een periode van bezuinigingen, werkloosheid en verzuiling. Aan de hand van foto's, ansichtkaarten en voorwerpen uit het dagelijks leven maakt de bezoeker van de tentoonstelling een wandeling door de gemeente. Waarbij opvalt dat Den Helder in die tijd een heel ander stadsbeeld had dan tegenwoordig, met het Stationsplein, de Dijkstraat en de winkeltjes langs de Kanaal- weg. De wandeltocht begint in Huisduinen en loopt via Oud Den Helder, Buitenhaven, Binnen haven en de Visbuurt naar de binnenstad. En passant worden enkele actualiteiten uit die jaren belicht, zoals de vliegtuigcrash in de Friese buurt (1925) en het stranden van de "Eugenia" in 1928. De openingstijden van het Reddingmuseum zijn: maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 3,- voor volwasse nen en f 2,- voor kinderen. Mevr. W. de Neef-Leeghwater: "Wie schrijft die blijft", geschreven door haar zelf. Drs. RS.N. Oost: 2 fotoalbums met Heiderse padvinders; 1 foto van het Stedelijk muziek korps en een ex. van "Den Helder in oude ansichten". De heer Jan Jacobs: een vijftal foto's, waaron der die van de leerkrachten van de St. Maria- school uit de jaren 1946, 1948 en 1954, alsme de een van de r.k. toneelvereniging Excelsior in het gebouw van de r.k. Volksbond aan de Molengracht. De heer G. Roos: drie deeltjes uit de Van der Steng-serie, de nrs. 12 en 3 genaamd "Mari netermen", "Marinegewoonten en -gebruiken" en "Marine-schetsen en humor" alsmede een folder van de Marinevoorlichtingsdienst uit 1974 betreffende Den Helder Nederlands Mari- 37 DORUS RIJKERS

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 5