BESTUURSMEDEDELINGEN NN 34 NOTULEN van de algemene ledenvergadering, gehouden op 1 oktober 1991 in de aula van de Koningin Wilhelmina-mavo (aanwezig 47 le den). Om 20.00 uur opent de voorzitter de vergade ring. Onze vereniging telt thans 660 leden. Hij geeft een overzicht van de activiteiten in het afgelopen verenigingsjaar. De notulen van de vergadering van 24 septem ber 1990, alsmede de jaarverslagen van de se cretaris en de penningmeester worden goedge keurd. Naast de heer R.G. Koningstein wordt de heer H. Nieuwenhuizen benoemd tot lid van de kascommissie. De aftredende bestuursleden A. van Brenkelen, W.F. de Haan (penningmeester) en M.M.J. Hoogenbosch worden bij enkele kandidaatstel ling herkozen. In de vacatures, ontstaan door het tussentijds aftreden van de bestuursleden W. Kalkman en L.F. van Loo (secretaris), wor den bij enkele kandidaatstelling gekozen de heer A. Boon en Mw. C.Ph.A. Quast. De contributie voor 1991/1992 blijft gehand haafd op de thans geldende bedragen. De begroting 1991/1992 wordt goedgekeurd. De voorzitter bedankt de heren Kalkman en Van Loo voor het vele werk, dat zij voor de vereniging hebben verricht. Om 21.00 uur wordt de vergadering gesloten. Na de pauze worden door de leden van onze video-werkgroep, als resultaat van het in het afgelopen jaar gestarte project, nostalgische beelden van Den Helder vertoond, welke zijn overgenomen van diverse beschikbaar gestelde amateurfilms. LEZINGEN OVER DE HISTORIE VAN DEN HELDER Ter rectificatie van het gestelde in ons vorig nummer op blz. 3 delen wij u mede dat de lezing van de heer J.J.M. Manderfeld niet op 22 januari maar op 27 januari 1992 zal plaats vinden. De heer Manderfeld zal, tesamen met enige medewerkers van de "Stichting Stelling Den Helder", mede aan de hand van dia- en video beelden de geschiedenis van Den Helder als verdedigde stelling vertellen. Niet alleen het inmiddels in de belangstelling staande fort "Kijkduin", maar ook de samenhang met de overige forten, linies en de haven zal duidelijk gemaaakt worden. Op 9 maart 1992 zal de heer dr. drs. L.F. van Loo het onderwerp behandelen "Den Helder in de lift. Armenzorg in een boom-town". Tussen 1851 en 1876 maakte onze stad een nogal storm achtige groei- en bloeifase door. De inleider schetst daarvan een breed beeld, met speciale aandacht voor de armenzorg sedert 1840, op basis van zijn doctoraal-scriptie "Armenzorg in Den Helder". Ter vergelijking dient de ontwik keling van Alkmaar in dezelfde periode. De spreker studeerde andragologie en geschiede nis te Utrecht en promoveerde aldaar in 1986 op een historisch proefschrift (Armelui, Ar moede en Bedeling te Alkmaar 1850 - 1914). Hij publiceerde boeken en artikelen over ar moede en sociale zorg. Naast zijn werkzaamhe den aan de Hogeschool te Haarlem is hij bestuurslid van de Historische Vereniging "De Zijpe".

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 2