7 veel gedaan worden voor deze arme men- schen. De meeste der slachtoffers zijn, naar wij ver nemen, lid van het Visschersfonds, waarom de president van dat Fonds, de heer C.S. de Wit, dadelijk maatregelen heeft genomen om in de eerste behoeften der ongelukkige gezinnen te voorzien. We kunnen er nu dus reeds van ver zekerd zijn dat de leiding van het werk der barmhartigheid, dat hier zal moeten geschie den, in goede handen is." Tot zo ver een gedeeltelijke weergave van de inhoud van het krantebulletin. In het boekwerk "Erfprins - van Fort Lasalle tot Marine kazerne" van de hand van de heer F.M. van Elderen wordt uitgebreid aandacht aan het rampzalige gebeuren besteed. Het doet, onder meer, mededeling van het feit dat de rechter hand van Willem Coster geamputeerd diende te worden. Triest is het te lezen dat op de begraafplaats te Huisduinen een monument ter nagedachtenis aan deze ramp werd opgericht. Ik citeer uit het werk van de heer F.M. van Elderen de slotzin over de ramp: "Maar helaas, nadat de huurtermijn van het massagraf was Bij informatie in het Hospitaal vernamen wij later dat de toestand van den derde der gebroe ders Coster, Willem, zorgwekkend is. Zijn rechterhand werd geamputeerd. Verder was Jan Schendelaar het linkerbeen en George Siraal den linkervoet afgezet. Van Jan Kwinke- lenberg is een der beenen verbrijzeld, het ande re zwaar gekwetst, terwijl hij ook een hoofd wond heeft. Gerrit Huurman is zwaar gewond aan het rechterbeen, Abraham Ewald licht aan het linker bovenbeen, Theodorus Huurman licht aan het rechterbeen, Martinus Kramer licht aan het hoofd. Voor geen hunner, met uitzondering van Willem Coster, moet direct gevaar bestaan. Hun toestand was althans naar omstandighe den redelijk. Pieter Rensmaag, die licht gewond is, wordt thuis verpleegd. Is de ramp op zichzelf reeds ontzettend zwaar, te droeviger is zij nog waar zij tal van families treft die niets te missen hebben, waar met het heengaan van den kostwinner onmiddellijk armoede de woning binnentreedt. Ongetwijfeld zal er dan ook wat gedaan, zal er Het toenmalige ziekenhuis aan de Kerkgracht, dat later nog dienst heeft gedaan als politiebureau

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 7