AANSCHAFFINGEN 27 Van de heer drs P.S.N. Oost te Huis ter Heide: foto van onderwijzend personeel van School 4 in de Oude Helder, waarop o.a. vader en zoon Heeroma. Van de fam. J.H. Fortgens: een verzameling afbeeldingen van personen, stads- en dorpsge zichten door Anton Pieck alsmede het boekje "Voor mensen van goede wil" door Jan Filius met illustraties van Anton Pieck. Van heer A.J. Kousbroek: twee ingelijste klas sefoto's en een foto van een feestend gezel schap in 1928, verkregen uit de nalatenschap van een oud-ingezetene. Van de heer W. Kalkman: Circulaire van 6 mei 1987 uitgereikt aan de leden van de Helderse Gemeenteraad na zijn toespraak over het zoe ken van een goede bestemming voor het gebouw van het oude stadhuis, Kerkgracht 1 Knipsels, Waaronder de CTR-Polderbode van 4 juli 1990 betreffende de opening van de nieuwe Kooijbrug. Poster en plattegrond met aanwijzingen van de Nationale Vlootdagen Den Helder 1991. Van de heer SJ. Prins: drie foto's van de win kels van de Fa. SJ. Prins Co. uit 1928 en 1938, de uitgever van talloze stadsgezichten van Den Helder. Van de heer L.F. van Loo: "Wie schrijft die blijft" verhalen van ouderen uit Den Helder over hun kinderjaren, uitgave van het Regionaal Steunpunt Volwassenen educatie Noord-Holland-Noord van maart 1991; Drie werkjes betreffende de Nijverheidsonderwijs wet en de salaris-regeling voor het aan die scholen verbonden personeel; Folder van de Botary-club betreffende de Foxtrot in Den Helder. Vrienden Nieuws van het Nationaal Red dingmuseum Dorus Rijkers sept. en dec. 1990 en april 1991. Van de heer J.C. Booy: zeven jaargangen van historisch tijdschrift "Holland" van 1980 t/m 1986. Van de heer J. ter Wal: boekje "Met de Eerste Compagnie op mobilisatie" herinnering aan het St. Nicolaasfeest 1915 op het Galgenveld bij Huisduinen. Van de heer K.F. Walboom: een ex. van de brief van de Staatssecretaris van Defensie van 14 maart 1986 aan de Tweede Kamer der Staten Generaal betreffende de marinebasis Den Helder met bijlagen; een ex. van het "Heldersch Predikbeurtenblad" van 27 juni 1903; een kalender uit 1981 met stadsgezichten van Den Helder; distributie-bruinbrood-bonnen in 1916 en een reclamefolder van Simon de Wit uit plm. 1930. Van mevr. C. Everaarts-van Dijk uit Oldemarkt: "En altijd roept de zee" door Klaas Smelik, alsmede "Anderhalve eeuw Koninklijke Marine", "Den Helder in foto's", "Den Helder stad aan het Marsdiep" en het genummerde exemplaar nr 216 met handteke ning van de eerste uitgave van "53 graden N.B." van Christiaan Terpstra. Van de heer A. Bruin: album met 63 historische foto's van Den Helder en haar bewoners. Boekje "Noordhollands Levend Verleden", een informatieboekje over de historische ontwikkelingen in de provincie, uitgegeven door het bureau Voorlichting van de pro vincie Noord-Holland. Vaandel van de Helderse Schilders vereniging "Oefening Kweekt Kennis" opgericht 31 oktober 1887, goedgekeurd bij K.B. van 2 juni 1888.

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 27