17 7 WERKGROEPEN Op initiatief van het bestuur werden diverse werkgroepen gevormd, zoals: Fotocollages en verspreiding "Levend Verleden", Grafmonu menten, Wie (her)kent wie? (d.m.v. foto's in "Onze Krant"), Bibliotheek en archief, Video werkgroep en Publicaties over Den Helder. In voorbereiding zijn de werkgroepen voor het vastleggen van interviews van oudere Nieuwe- diepers op geluidsband en voor exposities. 8 OVERIGE ACTIVITEITEN In samenwerking met de Helderse Volkuniversiteit werd een lezingencyclus onder de titel "Op bijna 53° noorderbreedte" over de geschiedenis van Den Helder en Huisduinen georganiseerd, waarvoor veel belangstelling bestond. Voor het komende seizoen werd deze samenwerking gecontinueerd. Op 1 oktober 1990 werd een excursie naar de Traditiekamer van de Rijkswerf gehouden, waarvoor even eens veel belangstelling bestond. Op 27 maart 1991 werd wederom een bezoek aan de Rijkswerf gebracht, bij welke gelegenheid het door onze vereniging ontworpen plan voor her inrichting van het oude werfterrein in de publi citeit werd gebracht (zie ook "Levend Ver leden", 3e jrg. nr. 4). De stadswandelingen, georganiseerd door de VVV Den Helder/Julianadorp werden door enige van onze leden begeleid, evenals rondrit ten door de stad met autobussen. De routes werden op de Open Monumentendag, 9 sep tember, aangepast. Voor deze Monumentendag hield onze vereni ging een foto-tentoonstelling in het Expres siecentrum in de Jacob van Heemskerckstraat (het voormalig kledingmagazijn in Oud Den Helder). De carnavalsvereniging "De Krabbetukkers" benoemde ons bestuur tot "Heerlijkheid van Waaienburg", bij monde van prins Hans de Eerste, voor de grote inzet tot het bewerkstelli gen van een groter historisch besef in onze stad. Op 12 november 1990 werd het eerste deel van onze historische reeks gepresenteerd. Het betreft een herdruk van de in 1943 clandestien verschenen dichtbundel van Christiaan Terp stra "OP 53° N.B.". De bundel is praktisch uit verkocht. Ons oud-bestuurslid A.P. Vlam werd ter gele genheid van het 165-jarig bestaan van de Helderse Vrijmetselaarsloge "Willem Frederik Karei" de twee-jaarlijkse prijs toegekend voor zijn bijdrage aan de start van onze vereniging. Met de door het gemeentebestuur ingestelde projectgroep "Herbestemming defensieloka- ties" worden contacten onderhouden. Op 21 juni 1991 werd aan boord van het VOC- schip "Amsterdam", liggend in het Nieuwe- diep, de Stichting Nautische Monumenten bij notariële akte opgericht. Onze vereniging is daarin met twee leden vertegenwoordigd. Ten aanzien van de overdracht van de toren van de Opstandingskerk heeft het gemeentebestuur de afdoening in handen gesteld van een notaris. In dit verenigingsjaar werd een begin gemaakt met het plaatsen van fotocollages op verschil lende plaatsen in Den Helder om het publiek bewust te maken van de historie van onze stad en tevens om bekendheid te geven aan het werk van onze vereniging. Het bestuur was voorts vertegenwoordigd bij de opening van tentoonstellingen, filmpremiè res, e.d. van diverse instellingen. Den Helder, 30 juni 1991. L.F. van Loo, secretaris.

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 17