JAARVERSLAG SECRETARIS 1990-1991 16 1 INLEIDING Ook in het afgelopen verenigingsjaar bleek andermaal dat onze vereniging in een behoefte voorziet. Het ledenaantal is wederom toegeno men. Het aantal schenkingen aan materiaal en documentatie eveneens. De contacten met plaatselijke vereningen en instellingen, maar ook met zusterorganisaties in andere gemeen ten zijn uitstekend. 2 BESTUUR Het bestuur bestond uit J.A. Zegel (voorzitter), L.F. van Loo (secretaris), drs. W.F. de Haan (penningmeester), M.M.J. Hoogenbosch, W. Kalkman, A. van Brenkelen en AJ. van Wolferen (bestuursleden/commissaris). Het bestuur vergaderde 11 maal en mevr. G. de Vries -T. Schong notuleerde wederom al deze vergaderingen op uitstekende wijze. 3 LEDENBESTAND Het antal ingeschreven leden bedroeg op 1 juli 1991: 672, terwijl er 33 afvoeringen waren wegens overlijden, verhuizen en bedanken. Netto derhalve 639. 4 ALGEMENE LEDENVERGADERING De algemene ledenvergadering werd gehouden op 24 september 1990 in de aula van de open bare scholengemeenschap "Nieuwediep". Er waren 58 leden aanwezig. De bestuursleden J.A. Zegel (voorzitter) en W. Kalkman werden bij enkele kandidaatstelling herkozen. De tussentijds aftredende en niet herkiesbare leden H.J. Rondel en A.P. Vlam werden bij enkele kandidaatstelling vervangen door A. van Brenkelen en A.J. van Wolferen. De contributie werd op de bestaande bedragen gehandhaafd en de jaarverlagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. In de kascommissie werden benoemd de heren P.A.Th. Rieswijk en L. Deugd. De overdracht van de toren van de Opstan- dingskerk aan de H.A. Lorentzstraat aan onze vereniging werd in principe goedgekeurd met 50 stemmen voor, 6 tegen en 2 onthoudingen. Het gemeentebestuur is hiervan mededeling gedaan op 12 oktober 1990, doch deze zaak is nog in behandeling. Na afloop van de vergadering verzorgde ons lid L. Middelkoop een interessante dia-presentatie, met als titel "Den Helder-Nu". 5 VERENIGINGSORGAAN Ons blad "Levend Verleden" verscheen in het afgelopen verenigingsjaar vier maal. Ver heugend is het aantal bijdragen dat door onze leden wordt geleverd. De verspreiding is nader gestroomlijnd en de medewerking van diverse leden bij de bezorging is goed, hoewel uitbrei ding van het aantal bezorgers in bepaalde wij ken wenselijk is. 6 MEDEWERKING GEMEENTE De door de gemeente in het stadhuis beschik baar gestelde ruimte voorziet in een behoefte voor het catalogiseren en inventariseren van onze steeds groeiende collectie. Ook hier ondervinden we weer grote hulp van diverse leden.

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 16