101 Tot op heden hebben 15 personen positief gereageerd, door filmmateriaal c.q. videomateriaal be schikbaar te stellen. Een vijftal personen heeft toegezegd filmmateriaal op te zoeken en ook beschikbaar te stellen. Al met al een gunstig resultaat. We zijn nu gestart met het bekijken van diverse films. Een hele klus; temeer daar direct genoteerd dient te worden wat interessant is en wat niet. Zo zullen wij nog vele avonden bezig zijn met het bekijken en selecteren van het filmmateriaal. Wat wij tot nu toe hebben gezien, geeft hoop ons doel, n.1. het "Den Helder van toen dat eens op smalfilm is vastgelegd te inventariseren en op videoband vast te leggen", te verwezenlijken. Binnenkort wordt een eerste experimentele videoband gemaakt om de apparatuur uit te testen, die de films op videoband moet overzetten. WERKGROEP OPSPORINGSDIENST Sinds 2 januari 1991, toen de eerste foto van de rubriek "Wie (her)kent wie" verscheen, zijn er tien foto's in "Onze Krant" afgedrukt. De respons uit de lezerskring van de krant was zeer wisselend. Terwijl enkele foto's aanleiding gaven tot zeer druk bezette telefoon-uren, waarbij vijftien tot twintig gesprekken geen uitzondering waren, was er toch één foto waarop niet één reactie binnenkwam. Dit was, zo meldt de heer S. Makelaar, voor de werkgroep een vreemde gewaarwording, omdat juist voor deze zeer duidelijke foto van enkele vrouwelijke bestuursleden de verwachting hoog gespannen was. Door de omgekeerde weg te bewandelen, n.1. door zelf te gaan bellen, kon toch de identiteit van het merendeel worden vastgesteld. De werkgroep, die als tweede taak kreeg opgedragen de foto's waarover de vereniging beschikt, te archiveren, is daaraan niet toegekomen. Door gebrek aan accommodatie werd de vloer het werkterrein en pas sinds kort is de werkgroep verblijd met een eigen bureau, dat voor de helft voor haar is gereserveerd. In de samenstelling van de groep is een wijziging gekomen door het vertrek van de heer K. Pompert, zodat deze nu bestaat uit mevr. T. Korver en de heren R. Luyckx, S. Makelaar en D.Zeylemaker. WERKGROEP GRAFMONUMENTEN Deze werkgroep is in het leven geroepen om een inventarisatie op te zetten van de historisch meest interessante grafmonumenten op de Gemeentelijke Begraafplaats te Den Helder (Huisduinen). Op woensdag 23 januari j.1. kwam de werkgroep voor de eerste keer bijeen. Aanwezig waren namens het bestuur de heren Zegel en Van Brenkelen, alsmede de werkgroepleden Boon, Jansen, Pompert, Postmus, Seegers en Steeman. Bovendien was de heer Gieles van de Genealogische Vereniging als belangstellende uitgenodigd. Deze verstrekte ons een hoeveelheid materiaal waar mede een aanzet kon worden gegeven. Besloten werd de heer Boon als coördinator aan te wijzen, de beschikbare gegevens te rangschik ken en voor alle leden, inclusief bestuur en archief, te vermenigvuldigen. Contact en medewerking werd gezocht en verkregen met mevr. Pathuis, tegenwoordig werkzaam te Alkmaar, de heer Berends (afd. Stadsontwikkeling) en de heer Hofman (beheerder Begraafplaats). In verband met de onaangename weersomstandigheden heeft een eerste oriënterende rondleiding op de begraafplaats o.l.v. de heer Jansen pas plaatsgevonden half april. Op 27 april werd een groep leden van de Oudheidkundige Vereniging Graft-De Rijp, op bezoek in Stelling Den Helder, op de begraafplaats rondgeleid.

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 5