BERICHTEN VANAF DE WERKVLOER 100 In deze nieuwe rubriek willen wij onze werkgroepen in de gelegenheid stellen, zelf verslag aan onze leden uit te brengen van de door hen ondernomen activiteiten. WERKGROEP "BIBLIOTHEEK EN ARCHIEF" Deze uit twee dames en twee heren bestaande werkgroep is belast met de verzorging van onze steeds groeiende verzameling van boeken, landkaarten, tijdschriften en foto's. Alle binnenkomende exemplaren worden voorzien van een naamstempel van het H.H.V. terwijl de boeken en land kaarten worden opgenomen in een kaartsysteem. Deze kaartjes vermelden het hoofdwoord, titel, uitgave, aantal bladzijden en illustraties. Hiernaast zijn er lijsten gemaakt waarin de boeken in alfa betische volgorde zijn vermeld op titel en naam van de schrijvers. Alle boeken, landkaarten en do zen met couranten worden voorzien van een plakbandje in de kleuren geel, groen, oranje en wit. Geel voor de boeken van wijlen de heer Anthony van Kampen, groen voor de couranten in doos van de gemeente Den Helder, oranje voor de boeken van de heer G. van Heusden en wit voor de boeken van de H.H.V. Alle boeken staan geregistreerd op de planken. Met behulp van een Brother P-touch, een lettering- systeem, kunnen wij zelf etiketten voor iedere toepassing ontwerpen en printen. WERKGROEP FOTOCOLLAGES De werkgroep had de eer om als eerste naar buiten te treden namens de H.H.V., zo meldt de heer J. Launspach. Op 30 januari 1991 werd de eerste van een serie van tien collages opgehangen in café-restaurant "Lands End", in tegenwoordigheid van het bestuur en de plaatselijke pers. De collage had als titel "Er was eens een Havenplein". Vervolgens werden collages gehangen in de Rabo-bank te Julianadorp onder de titel "Eens noem den ze het Koegras". Bij gelegenheid van het open huis van hotel-café-restaurant "De Branding" te Huisduinen werd een collage aangebracht onder de titel "Eens was het Husedunia". Tegen het einde van het jaar hoopt de werkgroep de sessie af te hebben. VIDEO-WERKGROEP Deze werkgroep werd geïnstalleerd op 6 maart 1991 met als doelstelling het Den Helder van "toen", dat eens op smalfilm is vastgelegd, op te sporen en op videobanden over te zetten. Vervolgens uit deze hoeveelheid materiaal diverse korte videobanden samen te stellen en van com mentaar en of achtergrondgeluiden te voorzien. Zoals bekend, werd op 6 maart 1991 de videowerkgroep officieel geïnstalleerd. Na het bericht hier over in de plaatselijke nieuwsmedia was het wachten op de reacties van de lezers, zo schrijft de heer R.G. Koningstein namens de werkgroep.

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 4