99 Een tweede werkgroep beheert onze groeiende bibliotheek en ons (foto)archief. Coördinator: mevr. A. Limonard. Een derde werkgroep "Opsporingsdienst" probeert de in ons archief aanwezige foto's te identifi ceren. Op hun rubriek in Onze Krant "Wie (her)kent wie" komen veel reacties binnen. Coördinator: S. Makelaar. De werkgroep "Fotocollages" probeert door middel van een zestal foto's de ontwikkeling van een deel van onze stad in beeld te brengen. Deze collages zijn reeds geplaatst in "Lands End" (de ha ven), in "De Branding" (Huisduinen) en in de hal van de Rabobank te Julianadorp. Er volgen er meer. Coördinator: J. C. D. Launspach. Medio februari werd de werkgroep "Video" geïnstalleerd. Een werkgroep die zich bezig houdt met het opsporen van oude filmbeelden over Den Helder om deze op video over te nemen. Coördinator: R. Koningstein. Ook is van start gegaan de werkgroep "Grafmonumenten". Men is begonnen met het inventariseren van graven en grafstenen van historische waarde, zodat deze voor de toekomst behouden blijven. Coördinator: A. Boon. De voorlopig laatste werkgroep gaat het werk van de heren L. F. van Loo en wijlen W. Stoll, het registreren en waar mogelijk verzamelen van publikaties betreffende onze gemeente, voortzetten. Over de vorderingen van deze werkgroep zal in "Levend Verleden" regelmatig verslag worden gedaan. In voorbereiding zijn: een werkgroep Orale Geschiedenis (het op de geluidsband vastleggen van verhalen van oude Nieuwediepers) en een werkgroep voor het verzorgen van (foto)exposities. U ziet: vele leden werken actief mee aan de uitbouw van onze vereniging. Mocht u belangstelling hebben om uw medewerking te verlenen aan een van de werkgroepen, dan kunt u contact opnemen met de bestuursleden A. van Brenkelen (tel. 36237) of A. van Wolferen (tel. 16981). J.A. Zegel voorzitter

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 3