126 Op hele kleine uitzonderingen na was het personeel welwillend en ijverig". De Opper Brandmeester nam vervolgens de vrijheid de heren te verzoeken dat aan enige pijpleiders die natuurlijk steeds vooraan moesten staan en daardoor hunne goederen en vooral schoenen of laarzen zoozeer bederven eene kleine beloning ook ter aanmoediging toe te staan. De namen van hen die door mij daartoe worden aanbevolen, als zich door bijzondere welwillendheid en ijver onderscheiden, zijn H. Been, C. Steilberg en W. Seele. Als ik het er bij mag voegen bijv. f 2,50 de persoon. Zoodra de gegevens daarvoor door mij verzameld zijn zal ik U Weled. inzenden eene lijst van dienstpligtigen, die niet bij genoemde brand tegenwoordig waren, opdat de verdere vervolging volgens Art. 23 der verordening door U Weled. kan plaatshebben". Het muisje kan dus nog een staartje krijgen. Of bakker Buchele en z'n verzekering nog door de gemeente achter de broek werden gezeten in verband met de schadeposten, die men voorgeschoteld had gekregen, vermeldt de historie helaas geen bijzonderheden.... RONDEL TER HERINNERING Op 1 mei 1941, vijftig jaar geleden, doorstond Den Helder weer een hevige luchtaanval, waarbij vier stadgenoten het leven lieten en twee zwaar gewond raakten. Onder de lichtgewonden bevonden zich twee politieagenten en zes leden van de luchtbeschermingsdienst. De aanval werd uitgevoerd door negen vliegtuigen welke brisant- en brandbommen afwierpen op de marinewerf en de Buitenhaven en in en nabij de Spoorstraat GEZOCHT enige bezorgers voor ons blad LEVEND VERLEDEN In het Centrum, omgeving Sluisdijkstraat en Visbuurt in De Schooten, omgeving Graaf Willem II straat Aanmeldingen worden gaarne ingewacht bij: secretariaat: L.F. van Loo, tel. 02230 - 13524 hoofd verspreiding: J.C. Launspach, tel. 02230 - 19311. (Advertentie)

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 30