98 Na evaluatie van het gebodene tijdens de z.g. cursus "Historie van Den Helder", door de besturen van de Helderse Volksuniversiteit en de H.H.V. op 19 februari 1991, werd overeengekomen dat de leden van onze vereniging uitsluitend op de vier te houden lezingen gratis toegang zullen heb ben op vertoon van een aan hen voor elke lezing door de vereniging toegezonden uitnodiging. Deze verzending zal om organisatorische redenen zoveel mogelijk synchroon lopen met de ver schijning van het verenigingsblad "Levend Verleden". Voor de medewerkers van de "Stichting Stelling Den Helder" zal eenzelfde gedragslijn worden gevolgd, voor zover zij geen lid zijn van de H.H.V. De eerste lezing zal plaats vinden op maandag 21 oktober 1991. Dan spreekt de heer R. Cornielje, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van verzamelaars van Scouting Objecten, over 80 jaar Helderse padvinderij". De lezing, ondersteund met dia-presentatie, gaat over het ontstaan van de padvinderij in Den Helder en over de verschillende groepen die onze stad rijk is en was, alsmede over hun belangrijke gebeurtenissen en activiteiten. Daarnaast wordt gekeken naar het gezamenlijk optreden van die groepen, bijv. op de jaarlijkse Sint Jorisdag. Ook de betrokkenheid van de middenstand in de beginjaren krijgt een plaatsje in de lezing. Ten slotte wordt een beeld geschetst van Scouting (sinds 1972 de nieuwe naam voor pad vinderij) in Den Helder anno 1991. Herbestemming huidig Rijkswerfterrein. Naar aanleiding van de door de H.H.V. op 27 maart jl. gegeven toelichting op de door ons ontwikkelde visie liet het College van Burgemeester en Wethouders ons bij schrijven van 15 april 1991 weten, dat deze visie in grote lijnen aansluit bij de conclusies en aanbevelingen van de ge meentelijke ambtelijke brainstormdag over het huidige werfterrein. Onze visie is tevens onder de aandacht gebracht van de door het gemeentebestuur ingestelde projectgroep "Herbestemming defensielokaties". Het ligt in de bedoeling nog dit jaar een visie te ontwikkelen op de herbestemming van alle nog vrij te komen defensie-lokaties, waarvan het College ons toezegt deze visie, zodra deze gereed is, aan ons ter kennis te brengen. Zeven werkgroepen aan de slag. De H.H.V. een bloeiende vereniging met meer dan 650 leden en vele groeiende taken, met als gevolg dat het bestuur moest overgaan tot het instellen van werkgroepen, waarvan er inmiddels zeven van start zijn gegaan. We hebben een werkgroep Verspreiding. Deze groep houdt zich bezig met het verspreiden van ons blad "Levend Verleden". Coördinator: J.C.D. Launspach.

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 2