118 HEDENDAAGSE HISTORISCHE VOORVALLEN speciaal bijeengejut voor onze vele relaties buiten Den Helder. - Op 19 april van dit jaar meerden Hr. Ms. schepen "Zuiderkruis", "Jacob van Heemskerck" en "Philips van Almonde" weer af in de Helderse haven, na een verblijf van vijf maanden in de Perzi sche Golf. Het werd een ouderwetse verwelkoming door familieleden en de Marinierskapel. - De "wervianen", die nu nog werkzaam zijn op de "oude" rijkswerf kunnen, - evenals hun voorgangers in de vorige eeuw - weer zien hoe laat het is. De klok in het Torentje, het voormalige oliemagazijn en thans Helders Marinemuseum, is na vele jaren stilstand weer in werking gesteld. - De kazerne Mijnendienst aan de Bassingracht, bij velen van ons beter bekend als de Onderzee- dienstkazerne, zal door de marine worden verlaten. Een nieuw gebouw op de Nieuwe Marinehaven wordt binnenkort in gebruik genomen. De traditiekamer van de Mijnendienst verhuist mee. - De Helderse watertoren, waarin op de begane grond een café is gevestigd, heeft wederom een verandering ondergaan. Aan de achterzijde is een toegang door de 80 cm dikke muur gehakt om ook van die kant het café wat gemakkelijker te kunnen bereiken. - In de Helderse Courant verscheen het bericht, dat in juli a.s. het Helders Politiemuseum zal wor den geopend en voorlopig één dag in de maand toegankelijk zal zijn voor het publiek. Eén van de initiatiefnemers voor dit museum is ons lid R. Koningstein. - De laatste nog langs de spoorlijn staande "kolenloodsen" gebouwd in 1958 voor de firma Bethlehem, zijn in maart jl. afgebroken. - Ten behoeve van het bouwplan "Palmplein" (zie ook het vorige nummer van "Levend Verleden") zullen ook enige panden op de hoek Molenstraat-Bierstraat worden gesloopt. De "Tivoli-bar" hield daarom op 14 april (de sluitingsdag) een reünie voor de oude klanten. - Het "Luitenant kolonel Maas-kamp" (LUA-schietkamp) aan de Nieuweweg, tegenover het fort "Dirks Admiraal" en het "Deibelkamp", bestond op 10 mei jl. 40 jaar. Ter gelegenheid daarvan werd op 8 mei een "traditiezaal" geopend, welke is genoemd naar de adjudant A. Hoogervorst. Tevens was er op 10 en 11 mei een tentoonstelling van "Mei tot Mei 1940-1945", georganiseerd en samengesteld door P.J. Riteco en R. van Meer, beiden lid van onze vereniging.

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 22