9fg^Pardo's WONDER GROOT CONCERT VARIÉ TIVOLI, HELDER. Meriat 5 Juli: GROOTE MATINÉE ea KINDERVOORSTELLING. 116 (een deel van) het Natte Dok een thuishaven zou kunnen worden van een deel van de zogenoemde Bruine Vloot, de vereniging van varende historische schepen. De notitie van 5 december 1990, waarin deze uitgangspunten zijn neergelegd, is door ons aan diverse instanties aangeboden, onder meer aan het college van Burgemeester en Wethouders van Den Helder, de Rijksdienst voor de Monumentenzorg te Zeist, de directeur van de Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond te Utrecht, de directeur van de Rijkswerf "Willems-oord", enz. Het gevolg hiervan was, dat de "notitie" met de daarbij behorende correspondentie in zijn geheel werd opgenomen in een van gemeentewege op 21 december 1990 uitgegeven rapport, genoemd "Brainstorming", hetwelk vooral bestemd was voor een delegatie van functionarissen van diverse instanties en ministeries, die daartoe een bezoek aan Den Helder bracht. Van alle instanties zijn alleen maar positieve reacties op ons plan ontvangen en wordt hierover contact onderhouden. Om aan het door ons ontwikkelde plan visuele ondersteuning te geven is door de heer C. Beneker in maart j.1. een tekening in perspectief vervaardigd, waarin deze in de opzet een waardige plaats creëerde voor het monument "Voor hen die vielen", gecombineerd met een herdenkingsplaat met de namen van de gevallen marinemensen tijdens de wereldoorlogen. De geplande muzieknis dient ter vervanging van de verdwenen muziektenten in het voormalige Julianapark, die uit de Paleistuin achter het Commandementsgebouw en - reeds veel langer geleden - die uit de laan langs de Hoofdgracht tegenover de Marineclub. Uiteraard kan deze muzieknis gebruikt worden voor zowel muziekuitvoeringen, als voor plechtigheden in verband met her denkingen. Rest nog te vermelden dat de eerste contacten tot realisering van al het hiervoor vermelde inmid dels op gang zijn gekomen en dat de vooruitzichten tot verwezenlijking hiervan groter zijn dan aan vankelijk werd gedacht. En om te eindigen met de laatste zin uit de notitie waarmee het allemaal begon: "Met samenwerking, gemeenschapszin en de wil tot behoud van een stuk historie, moet het toch mogelijk zijn de burgers van Den Helder enige compensatie te geven voor wat er in de laatste 50 jaren, wel of niet onnodig, verloren is gegaan". A. van Brenkelen Alle avonden gedurende de Kermis: Onder de vele specialiteiten waaruit thans mUn gezelschap bestaat, lette men vooral op «W Groot suooès Zoo iets is nog nooit gezien! Vraagt den bezoekers van Zondagavond! Bnrean geopend 71/» nnr. Aanvang te 8 nar. Entrée 75 Cents, na elf uur 50 Cents. Directeur G. STROOBER. Aanvang 2 uur. Entrée 25 Cent.

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 20