68 Daarvoor zijn toegevoegd de heer Hallewas van het R.O.B. voor de beschrijving en de heer Van Klaveren van het Museum van Oudheden te Leiden voor de interpretatie van het vondstenmateriaal. Dit materiaal ligt opgeslagen in het Provinciehuis te Haarlem waarvoor de provinciaal-archeoloog, de heer Woldering, verantwoordelijk is. Zijns inziens is een verzoek om dit materiaal in langdurig bruikleen te krijgen t.z.t. bespreekbaar. Tijdens het afgelopen cursusseizoen 1990/1991 van de Helderse Volksuniversiteit heeft de H.H.V. voor de eerste maal medewerking verleend aan een z.g. cursus "Historie van Den Helder". Nu de cursus is beëindigd dient een evaluatie van het gebodene te worden gehouden, waarna besloten zal worden de samenwerking met de V.U. al dan niet te continueren. Videowerkgroep Op 6 maart jl. werd weer een nieuwe werkgroep geïnstalleerd, n.1. de „videowerkgroep". Doel van deze groep is het inventariseren van beschikbaar smalfilm materiaal van het Den Helder van „toen". Nadat de daarvoor in aanmerking komende filmbeelden of videobeelden zijn gezet, kan een draaiboek opgesteld worden voor een eerste experimenteel bandje. De groep bestaat uit een aantal enthousiaste H.H.V. leden onder leiding van de heer R.G. Konings tem. CJ. Schellinger (88) overleden. Bij het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons het bericht, dat de heer C.J. Schellinger op woensdag 27 februari jl. na een ziekbed van enkele weken is overleden. Hij bereikte de leeftijd van 88 jaar. Vele oudere Nieuwediepers kunnen zich de markante persoonlijkheid van deze oud-gemeen teambtenaar moeiteloos voor de geest halen. Voor velen bleef hij "Kees" Schellinger, ook toen hij als eenvoudig secretarie-ambtenaar een functie kreeg in de staf van gemeente-ontvanger Valkhoff en opklom tot waarnemend ontvanger. In dit stadium van zijn loopbaan solliciteerde hij met succes naar het burgemeesterschap van Koe dijk. waar hij met zijn karakteristieke aanpak van dit ambt niet alleen vrienden, maar ook vijanden verwierf. Dat was ook het geval op Wieringen, waar hij zijn burgemeesterscarriëre afsloot. Typerend voor "Kees" Schellinger was, dat hij na zijn pensionering terugkeerde naar Koedijk. Daar werd hij opgevolgd door een andere oud-Nieuwedieper, namelijk de heer JJ. Landman, die de burgemeesterspost in Koedijk heeft bekleed tot deze kleine gemeente door Alkmaar werd gean nexeerd. De heer Schellinger heeft Den Helder echter nooit uit het oog verloren. Dat bleek o.a. uit zijn bijdra gen onder het pseudoniem "K." op de maandelijkse pagina van de Helderse Gemeenschap in de Hel derse Courant. Op basis van deze verhalen publiceerde de heer C.J. Schellinger in 1981 het kostelij ke boek "O, die ouwe Helder", dat verscheen bij de Europese Bibliotheek in Zaltbommel. Op maandag 4 maart jl. is hem de laatste eer bewezen op de Algemene Begraafplaats te Huisduinen. Red.

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 3