67 In de bibliotheek aan het Bernhardplein werd op 25 november 1990 ter gelegenheid van het 165- jarig bestaan van de loge "Willem Frederik Karei" een tentoonstelling geopend over wat de Vrijmet selarij is, doet en kan betekenen. Bij gelegenheid van dit jubileum werd een tweejaarlijkse prijs ingesteld voor personen of instellingen, die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de gemeenschap. Deze eerste onderscheiding werd toegekend aan ons oudbestuurslid, de heer A.P. Vlam, voor zijn bijdrage aan de start van de H.H.V. Vrijdag 14 december 1990 opende museumdirectrice Tjitske de Zeeuw in het reddingsmuseum "Dorus Rijkers" een expositie genaamd "Rijkswerf Willemsoord, een werf van uitrusting en herstel ling". Het materiaal werd grotendeels bijeengebracht doot ons lid Maarten Bakker, een werviaan met zeer grote belangstelling voor de historie van dit 168-jarige "uniek architectonisch, historisch en industrieel complex". Spoorlijn 125 jaar In het weekend van 15 en 16 december 1990 vierde de spoorlijn Den Helder - Alkmaar haar 125- jarig bestaan. In de hal van het station wes een met teksten verduidelijkte foto-tentoonstelling inge richt, die een overzicht gaf van de geschiedenis van de Helderse lijn. Hoogtepunt vormde de moge lijkheid om een rit te maken met de originele stoomlocomotief "Bello", met daaraan gekoppelde oude rijtuigen, van Den Helder naar Schagen. Ter verhoging van de feestvreugde reisde een vrolijk dixieland-orkest in de trein mee. De belangstelling voor een en ander was groot. 18 december 1990 bracht Nederlands grootste dubbeldeksveer, de "Schulpengat" van TESO, een kort bezoek aan het Nieuwediep alvorens voor het eerst over te steken naar de thuishaven op Texel. iding" te k van de del werd en voor- e bundel ein aan- aat 96c, adhaesie aureerde Van 22 t/m 30 december 1990 presenteerde de "Stichting Visbuurtactiviteiten" haar jaarlijkse foto expositie waarvan het thema dit jaar luidde "Den Helder in het verleden". De nog niet eerder ver toonde verzameling gaf een een beeld van het leven, werken en wonen in Den Helder in vroeger tij den. De foto's werden beschikbaar gesteld door de heren W. Kalkman en H.J. Rondel. Archeologie Bij navraag bij het Rijks Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amsterdam is gebleken dat het onder zoek naar de uitgevoerde opgravingen op de "Torp" in de jaren 1965 en 1966 nog niet is afgerond. Sinds tien jaar wordt daaraan gewerkt door mevrouw Magendans, die inmiddels is benoemd tot stadsarcheologe van Den Haag. Het onderzoek is volgens haar voor driekwart gereed; het is de bedoeling dit binnenkort af te ronden.

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 2