93 -SCHENKINGEN Van leden en symphatiserenden mochten wij de navolgende schenkingen ontvangen, waarvoor bij deze onze hartelijke dank: Van de heer K. Muije 57 dia's van Den Helder waaronder verscheidene die in onze thans in ontwik keling zijnde dia-presentatie kunnen worden ingepast. Van de heer B. Swart de navolgende boeken: "Hoorns Buitensingel, in rijm geschreven door R. Wes- terop met koperen Platen versiert", gedrukt in Hoorn in 1728; "Alkmaars liedeboekje bestaande in veelderhande bruyloftsliederen en herderssangen", gedrukt te Alkmaar in 1722. Van de drs H. de Bles van het Helders Marinemuseum een pensioenboekje, uitgegeven door de Hel- derse Nutsspaarbank. Van de heer C. Rondel een foto van een schilderij, dat hing in een hangar te Deelen tijdens een ten toonstelling vanwege het 75-jarig bestaan van de Kon.Luchtmacht, houdende een vliegtuig boven de haven Het Nieuwdiep en de rijkswerf Willemsoord. Van de heer W. Kalkman een map met correspondentie van de Sectie Jeugd van de Helderse Gemeenschap uit de jaren 1953/1959 alsmede een "Carte Génerale des dix et sept provinces des Pays Bas" door Christophe Tassin uit 1637 (Uitg. Walburg Pers, Zutphen). Van de heer K. Jellema een munt ter waarde van 50 cent uitgegeven in de dertiger jaren door de in de Keizerstraat gevestigde damesmode zaak van Gerard Worm. Van mevr. A. Limonard de navolgende boeken:Gedenkboek Adelborstenopleiding te Willemsoord 1854 - 1954; De geschiedenis van het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog door dr. L. de Jong in 27 delen; Peomotieboekje Den Helder disc van Jan en Corrie Zeegers en I.J.E.koor met gesproken tekst door Anneke Dol-Bolier; een adresboek van Den Helder alsmede diverse luchtfoto's in kleur van het centrum van Den Helder. Van wijlen de heer C.H.Y. Simons twee notulenboeken van de Ned. Vereniging tot bescherming van dieren, afdeling Den Helder. Van de heer H.P. Stam twee exemplaren van "Electriciteits Distributiebedrijf Marinebasis Den Hel der 1957 - 1982". Van de heer G. Paauw twee in één kader geplaatste foto's van de vroegere Dijkstraat nabij batterij Vismarkt en vletten op de dijk bij de Windwijzer. Van de heer B. Ingelse het met 250 genummerde exemplaar van de eerste uitgave van de dichtbun del van Christiaan Terpstra "53 graden N.B."

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 28