79 Het nieuwe schip van de milieu-organisatie "Greenpeace", de "Solo", heeft Nieuwediep als thuishaven gekozen. Onlangs is op de Nieuwe Marinehaven de schepenlift van de Rijkswerf in gebruik genomen, waarmee de verplaatsing van de "Oude Rijkswerf' vanaf de ons bekende vertrouwde lokatie weer een stap dichterbij is gekomen. Het marinezwembad op het Rijkswerfterrein zal worden opgeheven. Het marinepersoneel zal in de toekomst gaan zwemmen in het gemeentelijk zwembad "De Schots", dat is gelegen aan Het Nieuwland in de nabijheid van fort "Dirks Admiraal". Als interessant historisch feit kan worden vermeld dat de gemeente Den Helder een "Monu mentenverordening" heeft vastgesteld tot behoud (Renovatie en anti-sloop) van de weinige waardevolle objecten die onze stad nog telt. Vooruitlopend daarop had reeds de eigenaar van het voormalige Meisjespaviljoen van de weesinrichting te Huisduinen, dit pand uiterlijk in de oorspronkelijke vorm gerenoveerd, het geen hem een compliment van onze vereniging opleverde. Op 27 en 28 april 1991 zal de Helderse hockeyclub "Hermes", opgericht in het oorlogsjaar 1941, het 50-jarig bestaan vieren met een reünie. Op het terrein van de voormalige kazerne Langestraat, na de Tweede Wereldoorlog ook wel genoemd het genie-terrein aan de Jacob van Heemskerkstraat (ex Koningsweg), zijn - nadat eerst twee overgebleven kazernegebouwen tot woonappartementen waren verbouwd- nu ook 24 wooneenheden voor ex-psychiatrische patiënten gereed gekomen. Het terrein is thans "vol". In februari van dit jaar bestond de padvinderij, thans: scouting, in Den Helder 80 jaar. De eerste Helderse groep heette "De Jutters". Onze vereniging heeft op 31 januari 1991 de eerste van tien fotocollages geplaatst, waarin zes afbeeldingen van vroeger en nu van een bepaalde lokatie. Deze eerste was getiteld "Er was eens een Havenplein in Den Helder" en werd geplaatst in -hoe kan het ook anders- res taurant "Lands End" op het huidige Havenplein, vlakbij waar "vroeger" hotel "Den Burg" stond. W.KALKMAN

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 14