78 EXffftt!» VMVOÉRCENÏRAU ÜüiHMl - Het ligt in het voornemen binnen afzienbare tijd de kerk in de Palmstraat, waarvoor in 1915 de eerste steen werd gelegd, te slopen ten behoeve van een ambitieus bouwplan Palmplein. begrensd door Molenstraat, Spoorstraat, Palmstraat. - De "Witte Bioscoop" in de Koningstraat, waarvan de karakteristieke gevel reeds in 1983 werd gesloopt en waarvan de naam al was gewijzigd in "Tivoli", zal worden verbouwd tot een textielsupermarkt. - Hoewel reeds enige tijd geleden, maar toch vermeldingswaardig: de kustwacht te Huisdui nen is, na meer dan 100 jaar aldaar gevestigd te zijn geweest, opgeheven. De taak is overge nomen door het Havencoördinatiecentrum van de Koninklijke marine in het havenkantoor, staande op het restant van het koepelfort "Harssens". - De voormalige Lutherse kerk, ook wel bekend als het ronde of achtkantige kerkje, op de hoek Breewaterstraat-Westgracht, is door de gemeente Den Helder aangekocht en zal waar schijnlijk met behoud van de uiterlijke vorm worden ingericht met woonappartementen. - Gelijktijdig met de fusie van de beide Nederlandse reddingmaatschappijen (beide opgericht in 1824) verdween de bekende afkorting K.N.Z.H.R.M. ook uit het reddingstation Den Helder; de naam is nu N.R.M. Nederlandse Redding Maatschappij. - In de oudste boerderij van de polder Koegras aan de Klaverstraat te Julianadorp zal een museum over de polder worden ingericht. Onze vereniging heeft hiermede uiteraard haar adhesie betuigd. De voormalige Luther se kerk, het achtkantige bouwwerk op de hoek van de Westgracht en de Breewaterstraat, dat door de gemeente is gekocht. Hedendaagse Historische Voorvallen (H.H.V.) speciaal bijeen geiut voor onze relaties buiten Den Helder.

Levend Verleden - Den Helder | 1991 | | pagina 13