36 SCHENKINGEN Van onze leden ontvingen wij de onderstaande schenkingen: van de heer C.H. Rondel:"Gedenkboek 40-jarig bestaan Onderling Belang". van mevrouw Ingelse: "De geschiedenis van de kerk van Huisduinen. "Klaas Duit, de zeeheld van Huisduinen"' "De reddingboot" nr. 39 van april 1938. van de heer D. Bot: 'Tekst der liederen voor de massazang op 6 september 1948 op het Stationsplein" en strooibil jet van de Tivoli-bioscoop uit de twintiger jaren betreffende de film "Wij, Watt en Half Watt". van de heer Frans Vriendjes: een gedeelte uit een glas-in-lood-raam van de voormalige Nutsspaarbank aan de Pol derweg met de tekst "Overleg en leg wat over". van de heer W. Kalkman: 5 kopieën van foto's van Oud Den Helder pl.m. 1930 of eerder uit de collectie B. Bethle- hem. van de heer A. Krooger: twee platen van Oud Den Helder, waarvan één van de Dijkstraat, waarop Age Bethlehem, Piet Ostenbrug, Piet Pruiksma en twee jongens Kwinkelenberg. van mevrouw A. van Soest-Marinus: een prachtige ingelijste foto van het Westplein met de Ned. Hervormde Kerk. van mevrouw Van Gelder-Koopman: diverse kopieën van kranten-artikelen betreffende de familie Staalman. van mr. J. Wessel: een foto-album uit pl.m. 1927 van het voormalige raadhuis aan de Kerkgracht, alsmede "Koe gras archief 1849 -1902". van de heer C.J.G. Hoogenbosch: 12 jaargangen van "De Blauwe Wimpel" 1948 t/m 1952 en 1955 t/m 1961, als mede "L.Smit en Co's Intern. Sleepdienst Rotterdam. van de heer Peter Hovestad: "Mijn belevenissen als milicien" door Riem Riemerts en "Jeugdherinneringen" door dezelfde auteur. van mevrouw C.H.Y. Simonse: Armenzorg in Helder 1840 -1860" door Frank van Loo. van de heer M.M.J. Hoogenbosch: 28 jaargangen "Archief voor de geschiedenis van de Kath. Kerk in Nederland" 1959 t/m 1986. van mevrouw A. Limonard: "60 jaar Kerkgracht, een laatste blik achterom". van de heer F. Bertijn: "Honderd Jaargangen Marineblad" onder redactie van dr. D.C.L. Schoonoord, alsmede "Voor een veilige zee" door de schenker F. Bertijn. van de heer H. Horsman: een stuk over de bundeling van het voormalig verzet te Den Helder in 1946 en het rapport over de "Verloven A" uit 1939. van de heer L.C.J. van Vliet: de gebundelde artikelen van Piet Liefhebber onder de titel "Paal O". van mevrouw G. Meijerink: foto van P. Lont en S. Hulsker.

Levend Verleden - Den Helder | 1990 | | pagina 4