35 AAN ALLEN DIE WILLEN TERUGBLIKKEN We weten het allemaal: in vroeger tijden poogden gedienstigen hun broodgevers zo tegen de jaarwisseling mild te stemmen door het aanbieden van pasklaar liggende, ontroering oproepen de dichtregels. Vandaag de dag zijn de heilwensen, fraai uitgevoerd, een mode-artikel geworden. Het bestuur van onze vereniging wil dit jaar zijn welgemeende wensen verpakken in twee coupletten, gelicht uit de "Nieuwjaarswensch van Nachtwacht A. Jonker, opgedragen aan de burgers van Den Hoorn op Texel bij den aanvang van het jaar 1897 (Gedrukt bij G. Lagerweij - Helder Het jaar is weder heengevaren Met al zijn leed en al zijn lust, Met al zijn nooden en bezwaren; Zijn uren ook van vrede en rust Die mild'lijk van Gods gunst getuigen, En blijde nog het hart doen juichen O, mocht het jaar, nu pas betreden, Een voorspoedsjaar zijn, ongekend; O, gaf het aan een ieder reden Tot dank' /bare vreugd; ja, bleef 't geprent In elke geheugen, door den zegen, Die ieder mild'lijk had verkregen. Hoewel het "Uren, dagen, maanden, jaren" eerst over een aantal dagen zal opklinken, ligt wat wij op het hart hebben in deze brokjes "Levend Verleden" voorgoed vast. Dat veel van de onder woorden gebrachte zegeningen uw deel zullen zijn, ook tengevolge van het werk van de velen die de H.H.V. een goed hart toedragen, mag hierbij worden uitgesproken. BOUWMANIFESTATIE Ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan van het N.V.O.T. afd. Den Helder vond op 9 en 10 novem ber jl. een bouwmanifestatie plaats in een tent op het Julianaplein, waaraan door allerlei bedrijven en instellingen die bij de bouw betrokken zijn, werd deelgenomen. Inhoudelijk gaf de manifestatie een beeld van de bouw in vroeger jaren, heden en in de toekomst. De stand van de H.H.V. toonde diverse gebouwen en pleinen in het verleden en heden. JUBILEA Gelukwensen werden verzonden aan het Leger des Heils, afd. Den Helder bij het 100-jarig bestaan en naar het bestuur van de Gereformeerde kerk en de parochieraad van de Petrus en Pauluskerk bij het 150-jarig bestaan.

Levend Verleden - Den Helder | 1990 | | pagina 3