34 BESTUURSMEDEDELINGEN Notulen van de algemene ledenvergadering gehouden op 24 september 1990 aanwezig 56 leden). Om 20.00 uur opent de voorzitter de vergadering. Hij deelt mede, dat onze vereniging thans 556 leden telt. Hij geeft een overzicht van de activiteiten in het afgelopen verenigingsjaar en bedankt de medewerkers van het archief, de bezorgers van ons blad en de schrijvers van artikelen hierin. De notulen van de jaarvergadering van 30 oktober 1989, alsmede de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester worden goedgekeurd. De heer L. Deugd wordt benoemd als tweede lid van de kascommissie. De aftredende bestuursleden J.A. Zegel (voorzitter) en W. Kalkman (commissaris) worden bij enkele kandidaatstelling herkozen. In de vacatures ontstaan door het tussentijds aftreden van de bestuursle den H.J. Rondel en A.R Vlam (commissarissen) worden bij enkele kandidaatstelling benoemd de heren A. van Brenkelen en A.J. van Wolferen. De contributie voor 1990/1991 blijft gehandhaafd op de thans geldende regeling. De begroting voor 1990/1991 wordt goedgekeurd. Na enige discussie wordt met 6 stemmen tegen en 2 onthoudingen besloten, de toren bij de Opstan- dingskerk aan de H.A. Lorentz-straat voor het symbolische bedrag van f 1,- over te nemen, uiteraard met de daaraan verbonden garantievoorwaarden. Onder dankzegging voor het vele werk, dat zij voor de vereniging hebben verricht, wordt afscheid genomen van de heren H.J. Rondel en A.R Vlam. Zij ontvangen een boekenbon. Om 21.10 uur sluit de voorzitter de vergadering. Na de pauze volgt een dia-presentatie door ons lid L. Middelkoop onder de titel "Den Helder NU". EXCURSIE Op 1 oktober jl. vond onze excursie plaats naar de Rijkswerf. Na verwelkoming door de heer H.E. Koke in de kantine schetste directeur B.A. Mooiman voor ons de toekomst van de werf zoals die op het Nieuwe Haventerrein wordt gereaüseerd. Een geheel van werkplaatsen en magazijnen in de directe nabijheid van dok en schepenlift om zo economisch mogelijk en milieuvriendelijk te kunnen werken. In het licht van de huidige ontspanning tussen Oost en West blijft het aantal arbeidsplaatsen een min of meer onzekere factor. Na de koffie, ons aangeboden door de directie, gaf de heer Koke ons een historisch overzicht van het ontstaan van de haven en de werf. Daarna ging een deel van de cursisten naar de Traditiekamer, terwijl de overige bezoekers een wandeling maakten over het verlichte werfcomplex. De touwslage- rij en de schilderswerkplaats en daar vooral de afdeling voor de vervaardiging van de heraldische scheepsemblemen trok belangstelling en bewondering. Daarom bij deze nogmaals dank aan direc teur Mooiman en de heren van de Traditiekamer voor deze interessante en prettige avond.

Levend Verleden - Den Helder | 1990 | | pagina 2