2 BEZORGING "LEVEND VERLEDEN" De gestage groei van ons ledental noopt het bestuur tot een meer professionele verspreiding van "Levend Verleden". Met ingang van het nieuwe verenigingsjaar wordt de bezorging toevertrouwd aan een werkgroep onder leiding van Dhr. JAN LAUNSPACH, Sparrestraat 1, 1783 GT Den Helder, in samenwerking met een aantal vaste bezorgers. Voor klachten inzake de bezorging dient u zich in het vervolg met hem in ver binding te stellen. Zijn telefoonnummer: 02230 - 19311. Voor mutaties in de ledenlijst blijft het adres: ons secretariaat H.A. Lorentzstraat 178,1782 JP Den Helder. De Bank van de Jongh Enige tijd geleden heeft onze vereniging, via de afd. "Den Helder" van de Kon. Ned. Ver. "Onze Vloot" de aandacht gevestigd op de noodzaak tot het verrichten van onderhoud aan de uit 1917 daterende z.g. "Bank van de Jongh". Deze stond vroeger op de Buitenhaven vóór het hek van de Paleistuin en thans - na reconstructie van de havendijk - al vele jaren op het voorplein van het Helders Marinemuseum aan de Hoofdgracht in Den Helder. Kort na ons schrijven is het monument weer in perfecte staat gebracht en heeft de voorzitter van onze vereniging aan de directeur van het museum uiting gegeven van onze dank en tevredenheid over deze gang van zaken en het bereikte resultaat. Den Helder's geschiedenis in het programma van de V.U. In samenwerking met onze vereniging organiseert de Helderse Volksuniversiteit in het programma voor het komende seizoen een Lezingencyclus over De geschiedenis van Den Helder en Huisduinen" verzorgd door Dhr. H. Schoorl op 26 september 1990 Dhr. J.T. Bremer op 3 oktober 1990 Dhr. Ph. M. Bosscher op 17 oktober 1990 Dhr. W. Kalkman (dia's) op 31 oktober 1990 Tentoonstelling De door onze vereniging georganiseerde tentoonstelling "Den Helder TOEN (1940- 1945) en NU (±1980)", die van 5 t/m 10 mei in 't Middenschip werd gehouden en door Mevr. Mr. M.T. Ritmeester werd geopend, werd door bijna 900 personen bezocht. Aan de Dienst Welzijn Ouderen voor het beschikbaar stellen van de zaal '"t Middenschip" en alle leden die hebben mee gewerkt onze hartelijke dank.

Levend Verleden - Den Helder | 1990 | | pagina 2