26 STADSWANDELINGEN Op verzoek van de V.V.V. Den Helder/Julianadorp hebben enkele leden van de Helderse Historische Vereniging in de zomermaanden van 1989 een aantal stadswandelingen begeleid. Van 27 juni (de Franse week) tot en met 22 augustus kon gewandeld worden op de dinsdagen en van 22 juli tot en met 19 augustus ook op de zaterdagen. In totaal hadden zich 32 personen gemeld, t.w. 23 voor de dinsdagen en 9 voor de zaterdagen. De reacties waren positief tot zeer positief. Enkele oud-Nieuwediepers konden zich bepaalde dingen wel herinneren, maar door de vele veranderingen in de stad konden ze soms niet bepalen waar ze nu precies waren. Twee dames, die reeds vele stadwandelingen in het land hadden gemaakt, waren voor 't eerst in Den Helder. Ze waren zeer te spreken over de wandel route en over de informatie die gegeven werd. Een buitenlands echtpaar (Belgen) was vol belangstelling. Ook zij waren voor 't eerst in Den Helder, ze genoten van de wandeling. Zij hoopten, mede door de ontvangen informatie, op een fijne vakantie in Den Helder. Verder heeft een van onze mensen twee rondritten door de stad begeleid met bussen, die zich bij het V.V.V.-kantoor hadden gemeld. Op de monumentendag (9 september) was er 's morgens en 's middags gelegenheid om de stadswandeling te maken. De route was enigszins aangepast, waardoor de Lutherse kerk, de Onze Lieve Vrouw, de Petrus en Paulus en de Bethelkerk, welke waren opengesteld, konden worden bezichtigd. Voor de ochtendwandeling waren er 15 en voor de middag 3 liefhebbers. Tijdens de eerste wandeling was de pers (Helderse Courant) met een fotograaf aanwezig. Daags daarna verscheen in de krant een uitstekend verhaal over de wandeling en over de verkregen informatie. Veertien dagen later vond er een vraaggesprek plaats, dat werd uitgezonden door de Lokale Omroepstichting. Later is deze uitzending nog eens herhaald. Tijdens een evaluatiegesprek waren beide verenigingen niet ontevreden over het aantal aanmeldingen in 't eerste seizoen. Aangezien op verzoek van 7 familieleden de wandeling is gemaakt op een extra zaterdag, wijst een klein rekensommetje uit dat voor de overige zaterdagen slechts 2 aanmeldingen waren binnengekomen. Daarom werd besloten, in het zomerzeizoen van 1990 uitsluitend op dinsdag (dus van 26 juni t/m 21 augustus) stadswandelingen te verzorgen. Het begeleiden ervan is leuk werk. Is het misschien iets voor u? Of voor uw familie, vrienden en kennissen? Maak er s.v.p. reclame voor!! Aanmeldingen zijn welkom bij de V.V.V., Julianaplein 30. R. LUYCKX

Levend Verleden - Den Helder | 1990 | | pagina 26